01 Mayıs 2014 09:29   şikayet Et
mustafabal17

Kedimin çiftleştiğini nasıl anlarım?
Merhaba;

10 aylık Chinchilla erkek kedim için eş bulduk ve 1 haftadır bizim evimizde kalıyor. Dişi daha geldiği gün oğlumuzla anlaştı ve o gün bu gündür neredeyse 7/24 oğlan kızın tepesinden inmiyor. Fakat şunu farkettik ki oğlan üzerine çıkıyor birleşmeyi gerçekleştiremiyor. Bize de öyle geliyor olabilir. Şimdi kız artık oğlanı yanına yaklaştırmıyor ve oğlan üzerine çıkmaya çalıştığında ciddi tepki veriyor. Dişiyi bugün yarın sahiplerine teslim edicez ama birleşmenin olduğundan emin olamıyorum. Bunu net olarak anlamanın bir yolu varmıdır?
Teşekkürler.

Gelen Cevaplar
01 Mayıs 2014 11:04
minnoke

Ciftlesme bikac kez olmustur size oyle geliyodur bence bizde suphelenmistik ben bircok video izledim falan baya baya yapiyolar :) anlastilarsa ve ciftletilerse disi yaklastirmaz zaten hamile olabilir cunku ilk 20-50 saat arasi hamile kaliyolar cunku. Kolay gelsin :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Mayıs 2014 14:08
ismailkinali

Kediniz Chinchilla'dan çok iran kırmasına benziyor.
Erkek kedilerde çiftleşmek için 10. ay çok erken bir zamandır,yavru kalitesi düşer. 

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Mayıs 2014 20:15
mustafabal17

teşekkür ederim arkadaşlar. 10 ay erken olabilir ama veterinerimiz bir sakınca görmedi. çanakkalede de çiftleştirme sıkıntısı olunca pek bekleme şansı olmuyor :) diğer taraftan ilk çiftleşmesi olduğundan endişe ettim olmadı mı acaba diye ama dediğiniz gibi 5 bir haftadır sürekli çiftleşme halindeler mutlaka başarılı oldukları bir zaman olmuştur diye düşünüyorum :) umarım güzel yavrular alırız :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

1 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar