13 Haziran 2018 19:59   şikayet Et
curkel

Yavru kediler ve peşlerindeki erkek kedi
Öncelikle merhabalar. Forumda yeniyim o yüzden doğru yere konu açıp açamadığımı bilmiyorum.
Benim sizlere bir sorum olucak. 3 tane (1-1.5 aylık) dişi kedim var. Anneleri ne yazık ki 2 hafta önce öldü. Haliyle onlara ben bakıyorum. Şimdi mama ve sağlık konusunda sıkıntı yok ancak 3-4 gün önce bir kedi geldi.İlk başta dişi sandım, belki süt anne olucaktır dedim ama kedi erkekmiş. Onların yanında duruyor, zarar vermiyor diye bir şey yapmadım ancak bugün bir yavruyla çiftleşmeye çalıştığını gördüm. İçim bir kötü oldu. Sorum şu; yavrularım hamile kalır mı ? + olarak erkek kedi onlara zarar verir mi ?

Gelen Cevaplar
14 Haziran 2018 10:29
neseyarali

Yavrularınız henüz hamile kalamaz çok küçükler, ama dişi kediler 4-5 aylıkken bile kızgınlığa girebiliyor. İşte o zaman hamile kalabilirler. Ve gelişimlerini tamamlamadan bu kadar erken hamile kalmaları kediler için de yavrular için de çok riskli.
Kediler üzerine çıkmayı sadece çiftleşmek için değil, dominantlık kurmak içi de yapıyorlar. Yalnız bu kadar küçük kedilerin yanında üzerlerine çıkmaya çalışan bir erkek kedi olması riskli. İstemeden yavrulara zarar da verebilir, hatta bazen bilerek ve isteyerek erkek kediler küçük yavruları boğabiliyorlar da.
Yavruları geçici bir süre için (en azından 2-2,5 aylık olana kadar) eve alma imkanınız varsa güzel olur.
Erkek kediyi de kısırlaştırırsanız hem siz hem de yavrular rahat edersiniz.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

5 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar