18 Temmuz 2017 18:52   şikayet Et
albeda

Tavşanda yaş ve problemler
Beta birkaç ay sonra 5  yaşını doldurucak. Birçok farklı problemle baş
etmeye çalışıyoruz. Ağızdan gelen yoğun su gibi bir akıntı söz konusu
(karnının altına kadar uzanıyor ve çenesindeki boynundaki tüyler bu
akıntıdan dolayı döküldü), ayaklarında yaralar oluşmaya başladı (krem
tedavisine başlıyorum), bir süre önce ise hareketlerinde ciddi
problemler söz konusuydu dik zıplayıp geriye düşüyor, kafası sürekli
sallanıp ayakları birbirine dolanıyordu neyseki bu durumu ve göz
akıntısını atlattık.

 Veteriner yaşlanmaya başladığı için
olabileceğini söyledi ve bağışıklık güçlendirmek için her gün takviye
veriyoruz şırıngayla. Ağız akıntısı senelerdir hafifte olsa süren bir şey iğnede oldu daha önce ancak kısa bir süre durduruyor sadece şimdiyse şiddetlendi. Sürekli su kaybediyor ve zayıflıyor dokunduğumda sadece kemik hissediyorum. Veteriner kliniği, beslenme önerilerine açığım başından bu tarz bir şey geçen varsa neler yaşadığını öğrenmek isterim.

18 Temmuz 2017 18:53 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
19 Temmuz 2017 10:59
daffy3004

Merhaba. 2 tane tavsanım vardı benim. Biri yani dişi olank 7 yasında yaklasık bir sene once aramızdan ayrıldı. Öncelikle cinsiyetini ögreneyim.?digeri 9 yasında su an ve hala bizimle. Cinsiyeti ne olursa olsun hepsinden önce önerim asla ıslak yiyecek, kuru da olsa marul vermemeniz. Tamamen kuru mamadır ömürlerini uzatan. Bizde oyle oldu diyeyim. Akıntı hiç yasamadık ama dişilerde büyğk hassasiyet oluyor. 7 senede 3 kez dogum yaptırdık. Ve ikisine de sükür cok iyi baktık diye düşünüyorum vicdanen. Tavsanlar kedi ve kopeklere göre farklı ve cok daha hassastırlar. Dişi olan rahatsızlandıgında operasyonda masada kalma ihtimali yüksek dedi doktorumuz. Hiç dokunmadık, 6ay sonra ayrıldı aramızdan. Yani cok operasyonel seyler malesef önerilmiyor bu pofuduklara. Vitamin destegi veriyor musunuz?

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Temmuz 2017 11:00
daffy3004

Ayaklarındaki problem kafes kaynaklı olabilir ayak tabanında ise.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Temmuz 2017 19:20
albeda

evet takviye veriyorum bağışıklığını yüksek tutmamız söylendi, erkek. yemek yeme konusu ne yazıkki çok sıkıntılı, çeşitli meyve sebze yemediği gibi kuru ot pelet yemde yemiyor, ayda yılda bir çok az miktarda yiyor. önüne çeşitli yem koymaktan ben yoruldum açıkcası. sütten erken kesilen bir yavruydu bu yüzden bünyesi hassas daha öncede hastalanıp ciddi şekilde zayıfladı zar zor toparladı. kafes tabanına daha yumuşak şeyler koydum yaralarda şuan kremle hafiflemiş duruyor. bi petshopla farklı yemleri konuştum haftaya onları vermeyi denicem yer umarım. kuru mama olarak hangi markaları kullanıyorsunuz, deneyip yemedikleri mama oldu mu?

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

22 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar