28 Ocak 2019 22:42   şikayet Et
ozdem47

Tavşanlar hakkında yardim
Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşım 1 ay önce şehir dışondan gelen jayın biraderim çocuklarının ısrarı üzerine petshop tan iki yavru tavşan aldı. şahsi tercihim evde beslenen çoğu hayvana karşı olduğum için karşı çıktım ama beni dinlemedi hafta sonu iadeyi ziyaret yaptığımda tavşanları çok berbat bir halde buldum altları ıslak küçük bir kutu için kendi pisliklerine batmış şekilde yaşıyorlardı dayanamadım ve zorla aldım onlardan zaten sıkılmış olacakşar ki çok direnmediler sorun şu ki ben şimdi bu tavşanları ne yapacağım tekrar petshop götürsem yüzde doksan aynı akıbetle karşılasacaklar biraz büyük olsalar doğaya bırakacağım ama yavrular daha üstelik çojta tatlı kahverenkli cins tavşanlar bana bir çözüm önerinde bulunabilecek var mı

Gelen Cevaplar
29 Ocak 2019 21:12
imipenem

6-13 yıl ömürleri oluyor. genelde kümes tarzı yerlerde besleniyorlar ancak evde de bakabilirsiniz. evde geçirdikleri her süre doğaya bıraktığınızda hayatta kalma şanslarını düşürecektir. 1 tavşan için 3metrekare alan yeterlidir. ev ortamında ise kablo ve elektrikli aletlere, ayakkabı terlik iplik gibi şeylere dikkat etmeniz yeterli. 

altlık olarak talaş kullanmayın zararlı.
zemin için gazete, saman tarzı altlık veya plastik altlıklar bulunmakta.
yemek olarak çayır otu, sebze, marul, koyu yeşil bitkiler, pazı, maydanoz, havuç, turp, brokoli sapı, brüksel lahanası, meyve olarak da elma, kiraz şeftali, muz, mango, kayısı papaya gibi besinleri verebilirsiniz.
1 kap (fincan) yeşillik , 1/4 kap pelet yem (proteince zengin) 1/4 kap da fiberden yüksek bir diyet yeterli olacaktır. 
günde 50-100 ml ort. su içecekler. 
bazı parazitlere karşı düzenli olarak ilaç alması gerekebilir. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

13 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar