15 Şubat 2013 14:13   şikayet Et
bugrak

Bonacibo taze kuzu etli köpek maması
Merhaba Arkadaşlar,

BonaCibo - Taze Kuzu Etli Köpek Maması almayı düşünüyorum. Golden köpeğim. Sizce bu mama nasıl. Kaliteli mi? Bir sorun yasar mıyım ?

Kullanan arkadaşlarım cevap verirse sevinirim.

ANALİZLER
Nem 10 % (max)
Ham Protein 24 % (min)
Ham Yağ 12 % (min)
Ham Selüloz 2,5 % (max)
Ham Kül 8 % (max)
Kalsiyum 1,2 % (min)
Fosfor 0,9 % (min)
Sodyum 0,2 % (min)
Bakır sülfat 40 mg/kg (min)
Omega 6 2 % (min)
Omega 3 0,2 % (min)
Linoleik asit 2 % (min)
Glucosamin 400 mg/kg (min)
Chondroitin 300 mg/kg (min)
Vitamin A 22.500 IU/kg (min)
Vitamin D3 2.250 IU/kg (min)
Vitamin E 120 IU/kg (min)
Metabolik Enerji 3707,5 kcal/kg (min)

07 Eylül 2014 21:12 tarihinde düzenlenmiş. | (3 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
03 Temmuz 2014 23:53
imagine

Bari i kendiniz mi hazirliyorsuniz

Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Temmuz 2014 23:57
gokberk88

Orijinalden alıntı: imagine

Bari i kendiniz mi hazirliyorsuniz

evet

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 01:37
handeta

Orijinalden alıntı: mops

Bilinçsizce kullanmayalım yeterartık evcil hayvanlarımız artık vayırdamasın !!  ishall olmasınn !! . yazıkk değilmii,tuvalet eğitimlerini zor verirken bütün düzenleri bozuluyor ve sindirim sistemleri rahatsızlanıyor..Yerli malı yurdun malı yapmayalım lütfen.hayvanlarımız telef olucak!!

vayırdamasın ..analar babalar köpeğinize sahip çıkın bonaciboyla vayır vayır vayırdıyolar :) te Allahım yaa :)

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 03:26
serrabadem

Bizde kullanıyoruz yeni başladık iyi güzel memnunuz :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 03:59
bullboxer

Orijinalden alıntı: handeta

Bilinçsizce kullanmayalım yeterartık evcil hayvanlarımız artık vayırdamasın !!  ishall olmasınn !! . yazıkk değilmii,tuvalet eğitimlerini zor verirken bütün düzenleri bozuluyor ve sindirim sistemleri rahatsızlanıyor..Yerli malı yurdun malı yapmayalım lütfen.hayvanlarımız telef olucak!!

vayırdamasın ..analar babalar köpeğinize sahip çıkın bonaciboyla vayır vayır vayırdıyolar :) te Allahım yaa :)

vayırdamak ne ya ilk defa duydum :D

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 13:54
ebosum

Orijinalden alıntı: bullboxer

Türkçe sözlüğe yeni kelime olarak eklendi sanırım :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 16:32
asos54

Bildiğiniz üzere Mops Proplan markanın temsilcisi  sattığı ürünün içerisinde tahılın birçok türü,Mısır,Pirinç,Pancar Küspesi Hayvansal yağlar yani Petler için yararı olmadığı gibi zararlı hammaddelerle dolu bir içeriği var.Mamasının tanıtımını yapamıyor savunacağı kalitede bir mama olmadığı için ,Özelliklede Bonaciboya yükleniyor Egzema yaptı der İsale neden oluyor der Tüyleri döküyor der   derde der yanlız sattığı mama Bonacibodan çokta kaliteli bir mama değil keza Hils ve Royal Canin içeriklerine bakıldığında Tahıl Ambarına benziyor Et oranı düşük tahılın her çeşitinin oranları oldukça yüksek mamalar,fiatlarıda oldukça yüksek bu yüzden bu mamalar satılan değerlerini haketmiyorlar.Ha Bonaciboda çok kaliteli bir mama değil ancak yerli malı oluşu fiatının uygun oluşu ,daha taze oluşu  ve bu üstteki mamalara göre daha uygun olması nedeniyle tercih edilen bir mama piyasada çok kaliteli mamalarda var belki Fiatları biraz fazla ancak Petlerinizin her türlü ihtiyaclarını karşılayabilecek mamalar.Bana göre sırtalama yapacak olusak  Orijen, Acana, ND, Tow, Brıt  Care Carnilove,Maxıma Grain Free, Olıvers .

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 16:33
handeta

Orijinalden alıntı: ebosum

Orijinalden alıntı: bullboxer

Türkçe sözlüğe yeni kelime olarak eklendi sanırım :)

Bide cayır cayır ishal olmak tamlamasini kazandirmisti sevgili mops :D

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 18:05
pasa66

Orijinalden alıntı: gokberk88

Orijinalden alıntı: pasa66

arkadaşlar ben köpeğime proplan kuzu etli mama kullanıyorum ama hiç sevmedi veteriner hekimimiz onu önermişti 1 yıldır ben inatla  yedirmeye çalışıyorum o inatla yemek istemiyo.son dönemde kalça çıkıklığı ameliyatları geçirdi beslenme çok önemli kemik sağlığı açısından sırf yesin diye mamanın içine tavuk ciğer et pişirip koyuyorum ama o içinden bunları seçip mamanın çoğunu yine bırakıyo:(mamadan iyice soğudu ne yapcam bilmiyorum bonacıbo balıklı alayım belki sever diye düşünüyorum.sizce ne yapmalıyım?kıyamıyorumda golden cinsi obur olması gerekiyor benim oğlan resmen aç aç bekliyo:(

bende sizin yaşadıklarınızı yaşadım kalça çıkığı ameliyatları hariç. ben sonunda barfa geçtim kurtuldum

barf hakkında hiçbi bilgim yok.sanırım et yada tavuğu çiğ veriyoruz ama çiğ et  olayı parazit açısından korkutuyo beni.tabi bilgim olmadığı için yanlış düşünüyo olabilirim.anladığım kadarıyla benim oğlanın derdi kuru mama:)mamasınıda değiştirsem yine yemicek.teşekkür ederim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Temmuz 2014 23:14
imagine

barf en doğrusu ama pratik değil işte..

Alıntı Yaparak Cevapla   

Bu forum konusu cevaplara kapalıdır.

Sitede Gezenler

18 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar