09 Kasım 2019 21:59   şikayet Et
osmanunalll

Huskyim Mamayı Beğenmiyor :/
Arkadaşlar merhabalar öncelikle Albin Bey'le 1 haftadır beraberiz inşallah uzun yıllar da dostumla beraber yaşayacağız. Dostum 8 aylık keyfi gıcır enerjik bir paticik. Eski sahibi Pedigree markasının tavuklu olan mamasından kullanıyormuş ben de o mamadan 3 kg satın aldım. Fakat daha sonra tavuklu mamaların albino köpeklerde  çeşitli dermatolojik problemler yaratma riskinin yüksek olduğunu okudum.
 Daha sonra ND'nin düşük tahıllı yaban mersinli yavru köpek mamasından aldım. İki mamayı karıştırarak verdim fakat yemedi. Tavuklu mamayı iştahla yiyor kerata fakat yeni mamasını sadece kokluyor. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? Nasıl bir yöntem izlemem lazım.

(1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
14 Kasım 2019 21:43
degirmencime...

malesef dermatolojik sorunlar köpeklerde fazla olabiliyor, biz de ağır bir rahatsızlık geçirdik ve fazlaca araştırmama yapmama sebep oldu, Pro Choice hipoalerjenik mamalara bakmanızı tavsiye ederim, sayesinde iki senedir hiç bir problemimiz kalmadı özellikle balıklısını çok severek tüketiyor

Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Mart 2020 16:00
lina34

Merhaba


Tavuklu her ürün her hayvana sıkıntı yapmıyor. Benim kızım çok alerjenik bi yapıya sahip ben kullanamıyorum ama mesela çok proteinli mamalarda alerji yapıyor. Yani köpeğe göre marka bile değişebiliyor. Eski sahibi evden ilave de yaptıysa yine sizden onu bekliyor olabilir. mesela bizim kız sofradan kalkmamızı bekler belki banada düşer diye. ben proplan somonlu kullanıyorum. bide şunu tavsiye ederim eğer gün içerisinde fazla gezmeye vakti yoksa köpeğinizin kuzulu gibi yüksek protein deil somonlu balık tarzı devam etmenizdir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

3 üye şu anda sitede. Ayrıca 773 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar