19 Aralık 2015 19:30   şikayet Et
alperp

mama konusnda kararsızım ACİLLLL!!!!!!!

köpeğimin cinsi (5,5 aylık)labrador. 2-3 haftadır yemek konusunda sıkıntı yaşatıyor mamasını çok iştahlı yemiyor. acana large puppy breed veriyorum. ilk paketini çok iştahlı yedi. 2. aldığım paketide son haftalarda yemeği iyice bıraktı. mamaya kafasını çeviriyor resmen. mamadan sıkıldığını düşünüyorum. sizden ricam fiyatı uygun kaliteli bir mama önermeniz.

ayrıca bonacibo  önerir misiniz?

Gelen Cevaplar
19 Aralık 2015 20:30
asos54

Acananın diğer mamalarını deneyebilirsiniz.Bonaciboyu tavsiye etmem hiçte kaliteli bir mama değil ancak bütçenizi diğer mamalar zorluyorsa tercih edebilirsiniz.

Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Aralık 2015 21:32
yibo

Acana oldukça yeterli bi mamadır.Bonacibo orta sınıf bi mama köpeği besler ancak acana,N&D,orijen,t.o.w gibi tahılsız yüksek et barındıran kuru mamalarla kıyaslanamaz.Bazı köpeklerde aşırı tüy dökümü ve fazla dışkı gözlenmiştir.Bonacibo ekonomik olarak kullanılacak bi mama ancak içerik çok yeterli değil.Köpeğinin mamaya burun kıvırması bir defa başladığında bunu diğer mamaları alsanda ilkin yesede gene tekrarlar bunun bi sonu yok.Bu davranış bazen piskolojik takıntıya döner,dikkat çekme ve alışma büyük rol oynar.Ev yemeğinin tadını alırsa, dışardan yiyecek yerse, yada yediklerinden ikram edersen mama artık mısır gevreği olur.Yemediğinde yesin diye ısrar edersen inatla dikkatini çektiğinden enerjiyi hissettiğinden yemez.Temel itaat biliyorsa komut çalış heycanşandır ve ödül olarak sun.Kazandığını yemek tatmin edicidir.İlla kuru mama ile besleyeceksen mamayı koy yemezse 15 20 dk sonra kaldır biraz açlık gerevi yapar ancak ilgisiz davranırsan inadı kırılır tabi dışardan hiçbişey yemenesinede dikkat et bu biraz riskli bazıları çok abartabiliyor. Tayyar 4 gece aç yatmıştı:) sinirden insan kafayı yiyor çok üzülüyorsun ama tutarlı olmak zorundasın.Diğer alternatifin barf yani çiğ et kemik balık. Bu beslenme köpeğin en çok yararlanacağı, hem fiziksel hemde piskolojik olarak tamin sağlayacağı beslenme yoludur. Biz barfta 2 yılımızı geride bıraktık iştahı sağlığı ve mutluluğu anlatılamaz.Yemek köpek için vazgeçilmezdir, fırsatcıdır, besin değeri olan herşey yemektir, bulduğuında yiyebildiğin kadar ye modundadır. Bi köpek yiyecek olan bişeye burun kıvırıyorsa ya alışkanlık korku dikkat çekme gibi piskolojik davranışlar rol oynar yada fiziksel hastadır.

----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Aralık 2015 21:50
zazareis

ben kennel kullanıyorum memnunum

Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Aralık 2015 02:47
goldymy

Bende bir arkadaşımın önerisiyle bonocibo aldım internette birçok iyi kötü eleştiri gördüm. Ama başta biraz tüy dökümü yaptı şimdi gayet severek ve iştahla yiyor. Hatta otur, bekle, pati ver gibi komutları bu mamayla öğrettim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Aralık 2015 04:08
acarabi

Verebileceğin en kaliteli mama markalarından birisidir acana. Aynı serinin diğer çeşitleriyle devam edebilirsin ancak, yufka yüreklilik gösterip gevşememen gerekir. Her öğünde mamasını önüne koy ve en fazla 20 dk.sonra kabını önünden kaldır. En fazla 2-3 gün içinde normale dönecektir. Birde dikkat et, mamasını hak etmeden verme, önce gerekli yürüyüş, gezme, spor, eğitim v.s ondan sonra mamasını verirsen hak etmeden yiyemeyeceğini anlar. Not: herhangi bir rahatsızlığı yoksa......

Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Aralık 2015 16:08
petsiparis

Bonacibo kalite konusunda Acana'nın yanına yanaşamayacak bir mamadır, düşünmeyin bile :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

25 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar