12 Kasım 2016 00:57   şikayet Et
seeck

Mama seçimi
İyi akşamlar okul itibarıyla bu yazın Antalya'ya taşındım. daha önce 3 ay pro plan kullandık, deneme amacıyla bonacibo mama aldım, almamla birlikte aşırı enerji,fazla dışkılama ve tüy dökümü başladı. bugün taradığımda 2 poşet tüy çıkardım. ve en büyük problem ise enerji. mamayı aldığım günle birlikte heyecan ve enerji başladı. durum evden 1 saat çıktığımda yastık yorgan parçalama boyutunda. bunu nasıl çözebilirim? yüksek enerjili diye belirtilmemiş mamalar da enerji verirler mi? çünkü ne zaman narnia'nın maması bitse kargo gelene kadar 3-5 gün patates sosis veriyorum, her şey normale dönüyor. acana domuzlu almayı düşünüyorum sizin bir öneriniz var mı?

Gelen Cevaplar
12 Kasım 2016 12:39
seeck
13 Kasım 2016 14:03
panpo

öncelikle mama bitmeden sipariş verin

enerjisi sadece mama ile alakalı olmaz aldığı koku mevsim değişiklikleri bizim algılayamadığımız bir çok şey onları tetikleyebilir büyüğü için daha zor yoruluyor daha fazla enerji depoluyor olabilir 2 yaş en aktif dönemleri
tüy dökümü mevsimsel de olabilir mamadan da olabilir
domuzlu için olan fikrimi zaten biliyorsunuz

Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Kasım 2016 19:32
zeyneepa

birde balikli olanlari deneyin derim, orijin six fish zaten bir harika ama fiyati da bir o kadar yurek hoplatiyor.

Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Kasım 2016 07:58
hoppala

Mama seçiminde önemli olan içerik ve türü. O markaları kullanmışsınız ancak içeriğini belirtmemişsiniz. Kuzulu mu balıklı mı, tavuklu mu vs...

Orijen veya Acana deneyebilirsiniz. Acana protein oranı daha düşüktür. Orijen'de Six Fish deneyebilirsiniz. Acana'da ise Lamb&Okanagan Apple iyi bir seçim olur. Taste Of The Wild Sierra Mountain protein oranı düşük, %25 muhtemelen. Protein oranı olarak ToW uygun gözüküyor.
Domuzlu bir mama asla almam. Bu yüzden birşey söyleyemem.

Alıntı Yaparak Cevapla   

23 Kasım 2016 19:31
suhazeus

merhaba... 

tavsiye olarak Proplan Duo Delice şiddetle tavsiye edebilirim.. zeus yaklaşık 8 yıldır aynı mamayla besleniyor ve baska hiç bir mamaya tenezzül dahi etmiyor neredeyse hiç hasta dahi olmadı çok sağlam bir mama biftek parçalı..bana göre de en iyi mama piyasadaki ve yerken aldığı keyfi görmek gerekli :)... tüy dökme enerji vs. bunlar mamaya bağlı şeyler değildir.. balıklı kuzu etli domuz vs. çok tavsiye etmiyorum.. olabildiğince mama değiştirmemeye çalış..ve ayrıca verdiğin sosis vs. şeyleri hep ödül şeklinde verirsen daha iyi olur..

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

15 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar