22 Ocak 2018 00:39   şikayet Et
cattloverr

Tavuk İçerikli mama
merhaba arkadaşlar nedir bu tavuk olayının aslı ? Tavuklu mama deyince insanlar neden alerji yapar yada tüy kalitesi kötü olur şeklinde yorumla yapıyor?

acana ranchlands kullanıyorum(kırmızı et ağırlıklı) bu deşiştirip
orijen pupy large breede geçeceğim içeriğ tavuk hindi yumurta ve balıktan oluşuyor.

Ancak yorumları okuyunca korktum.İçerik olarak kalorisi daha fazla ve glukozamin oranları çok daha yüksek

Gelen Cevaplar
22 Ocak 2018 01:00
asos54

Tavuk etinin alerji yaptığı bilimsel olarak ispatlanmamış olup,kulaktan dolma bilgilerdir.Her ne kadar bazı petlerde alerjiye neden olsalarda diğer etlerdede alerji olmaktadır.Dünya üzerinde sadece geyik eti ve kanguru eti alerjen değildir.Çünkü özellikle orijen ve acana serbest gezinen tavuk etile mama yapmaktalar zaten alerjiye neden olsa idi yavruluktan itibaren mamaların büyük bir bölümü tavuka etli olarak yapılmaktadır.Yerli mamalarda ise ya kemik unu yada tavuğun işe yaramaz kısımları tavuk proteini adı altında mamalara katılmakta adıda tavuk etli mama olmaktadıki mamanın içerisinde tavuğun zerresi yoktur.Deneyerek gözlem  yaparak anlayabilirsiniz. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Ocak 2018 10:45
cattloverr

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Ozaman gönül rahatlığı ile verebilirim.Büyüme çağında olduğu için enerji ve oran olarak daha yüksek içeriğe sahip olduğu için bunu tercih ettim.

biraz kilo eksiğimiz var.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

25 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar