03 Mayıs 2014 14:09   şikayet Et
pitbull33

1 yaşına gelen köpeğimin korkaklığı devam ediyor?
Mrb arkadaşlar,

AreS 23 Nisanda 1 yaşına girdi özgüveni ne zaman gelecek merak ediyorum
Geziyoruz misal biraz arkamızda bi araç, bisiklet, motor fren yapsa irkiliyor zıplıyor ani seslerden çok korkuyor
İnsanlardan korkuyor hiç vurmamama rağmen geçende bi dükkanda işim vardı kapıya bağladım bunu mahallenin çocukları gelmiş el sallamışlar ayak sallamışlar onlarda vurmamış ama pısmış yatmış yere bu gözlerini bile kapatmış düşünün yabancı biri buna bağırınca korkuyor

Hayvanlara gelince zaten saldırsın istemiyorum ama tanımadığı erkek köpeklere pitbull, rot, doberman, kurt ne olursa hırlıor saldırmaya çalışıor yaşları ne kadar büyük olursa olsun geçen pazar Mersin Barış Meydanında Pitbull Buluşması vardı orda zaten her köpek birbirine havlıor hırlıor 40 tane pitbull var bunuda bağladım direğe hiç susmadı yanına gidip hayır diyince susuyor yanından ayrılınca tekrar başlıyor en yakınındaki köpeğe havlamaya
Arkadaşımın bi tiger pitbullu var cüssesi Aresin yarısı kadar ama o 18 aylık ondan korkuyor mesela anlamış değilim.

Bu konularda bilgili arkadaşlar beni biraz aydınlatırsanız sevinirim..


04 Mayıs 2014 02:09 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
04 Mayıs 2014 01:12
endlesspearl

selamlar.

bazı çekinikliklik durumları maalesef genetik bir sorun olabiliyor.yani demek istediğim , köpeğiniz , aile içi çiftleşme ürünü olabilir. anne ve baba hakkında bi bilginiz varmı??

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Mayıs 2014 08:07
pitbull33

Orijinalden alıntı: endlesspearl

selamlar.

bazı çekinikliklik durumları maalesef genetik bir sorun olabiliyor.yani demek istediğim , köpeğiniz , aile içi çiftleşme ürünü olabilir. anne ve baba hakkında bi bilginiz varmı??
Evet anne baba dede nine tüm sülalesini biliyorum kısaca, anneyle babanın kan bağı yok. Aldığım kişide tanıdığım sürekli görüştüğüm biri ailesinde böle huylar yok hatta babası annesi ve dedesi aşırı agrasif hayvanlar bu niye böyle oldu sosyal yetiştirdim korkutacak hareketlerde yapmadım yaptırmadım kimseye anlamıyorum walla..

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Mayıs 2014 15:10
asilbey34

Aynı benim köpek bu kadar anlatılabilirdi ya, bende yamanı barınaktan 1.5 aylık aldım 1.5 yaşında hala korkak korkaklığı sadece insanlar ve ani sesler haraketler.

Diğer köpekler ve hayvanlara sonuna kadar artislik taslıyor bende çözemedim gitti nasıl düzelcek bu koca bebekler.

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Mayıs 2014 15:15
davyblack

aynı sorun benimkinde de var. küçükken haysev aracılığıyla almıştım. 1 buçuk aylıktı. küçükken çok korkaktı insanlara karşı. hala öyle. yazlık gibi sakin ortamlarda artistleşiyor. ama şehir içinde ve kalabalık yerlerde her sesten irkiliyor araba olsun motor olsun. hatta yanında uçan martıdan korkuyor. bazen sürüklemek zorunda kalıyorum çok kalabalıksa. hemen siniyor çünkü. o yüzden takipteyim cevapları 

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Mayıs 2014 22:23
pitbull33

Bide pitbull yani, tipine bakan canavar diyor yaptığı hareketlere bakan gülüp geçiyor. Ben bunu hırçın yapmasını bilirdim göstermezdim kimseye sevdirmezdim yaklaştırmazdım gündüz gezdirmezdim sabahın köründe birde gece yarısı gezdirirdim bu hareketleride kimse yapamazdı hiçbişeydende korkmazdı önceki köpeklerim silah gibiydi ama ufaktım o zaman çok sert davranıyordum dedim bunu sosyal yetiştirim, sosyal olsun derken korkak oldu çıktı yaşınada geldi geçiyor daha bişe yapabileceğimide sanmıyorum..

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

19 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar