05 Şubat 2013 01:26   şikayet Et
pastor

3 Aylık Alaskan malamutum var nasıl yetiştirebilirim
Merhaba 3 aylık alaska malamutum var cok heyecanlı cok seveecen dominant olmasını istiyorum araştırdım 1 buçuk sene içinde karekteri oturucak mış karşı petlerle yakın olmasını istemiyorum kendinede yaklaştırmasını istemiyorum ailemdekilerle çok iyi geçiniyor hiç bir sıkıntı yok ama dışarda öyle istemiyorum ben sert birisiyim beni korumasını istiyorum ama cok lakayit herkeze gidiyor suanda bi çocuk onun bilincindeyim yapıcak yapması gerekiyo ama mevzu bahis olan konu şuki ilerliyen zamanlarda benim istedigim özelliklerde bir köpek olması için ne yapmam gerekiyor bir çiftliğe falan eğitime gönderiyim mi yoksa benim yapabilcegim basit birsey miş

Gelen Cevaplar
05 Şubat 2013 01:28
terelelli83

yaş :18 ve gene saldırgan bır kopek arzusu..
ne dıyım vatana mıllete hayırlı olsun..

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 02:45
surmelim

O zaman alaska malamutu neden aldin kardesim ? Arastrmadan kopek aliyorsunuz sert istiyorm oyle istiyorm boyle.istiyorm bu senin altindan kalkacagin.birsey degil temel.itaat egitimini verdirirsen opte basina.koy

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 03:57
vanden

Allah akıl fikir versin..

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 04:09
linarecep

Kardes Madem Oyle Seni Korumasini istiyorsun Belgian Malinoa (su Siyah KopekLeri Soyliorm) BodyGuard egitimi verdirirsin sana birisi dokunamaz. gecen Bizim Kizi gezidrmeye cikardk bi arkadasla sigarami tam yakacakken cakmak bozuldu ve belgian malinoa olan bi adamdan ates istedim adam da soyle dedi yanima gelirseniz kopek sizi isirabilir yere atiom cakmayi ordan alin dedi biz de tmm dedik ve yerden cakmayi alarken kopeki adam zor tutuordu ona bi komut verdi hayir dedi ve sustu yani adama birisi el sikismaya gelse yine parcalar oyle bi kopekti guzel Bodyguard egitimi verdirebilirsen oyle bi kopek al ..... madem korunmak istorsn

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 05:01
gamzegamze

burada herkezin yazdıgına katılıyorum ve birseyler eklmek istiyorum.
bodyguard eğitimiyle, saldırganlastırma olayını birbirinden ayrı tutarsanız sevineceğim. vede böyle eğitimlerin özel bir eğitimci tarafından verilmesi gerekiyor yoksa iş bodyguard eğitiminden cıkıp saldırganlasmaya yönelecektir. dısarıdaki insanların size yaklasmamasınızı istemenizi biryere kadar anlarım ama diğer hayvanlara neden yaklasmamasını istiyorsunuz anlamadım dogrusu. zaten karsıdaki hayvan tehlikeli bir canlıysa öz güvenli her köpek (buna küçük terierler bile dahil) sahibini korumaya calısacaktır. köpeğinizi saldırganlastırmak sizin hayatını kolaylastırmaz aksıne cehenneme döndürür. karakteri oturacak demek saldırganlasıcak demek değil sadece bölgesini farkına varıcak demektir. insanlar neden cocuklarını saldırganlastırmak ister anlamıyorum. herkezin kendine göre acıklaması vardır. ama köpekler asırı derecede sevecen hayvanlardır. ben herkezin köpeğimden korkması yerine. çocuklarını köpeğimi sevmesi için yanıma getiren aileler görmeyi tercih ederim. köpeğinizi dogru olan sekilde değil tarzınıza göre yetiştirmeniz oldukça ilginç geldi bana. köpeğinizin tasması cıksa o anda ne yapcaksınız merak ediyorum. illa yanınızda sert görünecek bir pati istiyorsanız (!) düzgün bir eğitimciye yollayın. sevecen bir köpeğiniz var ve bunun sorun oldugunu düsünüyorsunuz. bu arada köpeğin büyüdüğünce yapacağı haraketleri yavruluguna dayanır. eğer için el verirse daha 3 aylık bir bebeği insanlardan kacırarak yetiştirin. bircok kişi bu yazdıklarıma karsı cıkacaktır ama ben böyle düsünüyorum kimsenin keyfine göre konusamam.
iyi forumlar arkadaslar :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 16:46
tawsan

Tam bir koruma köpeği almışsın tebrikler :)
Artık kimse yanına yaklaşamaz...

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 16:56
aykopuk

formunuzu okudumda güleyimmi ağlayayım mı bilemedim..sert birisiyim derken ben arkadaşlarıma,çevredi insanlara dalarım kavga anında da köpeğim beni korusun demek istiyorsunuz.size baştan söyleyeyim köpeğinizi eğitime felan yollamanıza gerek yok çünkü ihtiyacıda yok..ama sizin ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.dersiniz ben ünlü biriyim çevremde bana zarar verecek insanlar var yok polisin vb.o zaman bodyguard bir köpeğe ihtiyaç duyulur yoksa arkadaşlara hava atayım çevredekiler benden korksun diye köpek beslemenize gerek yoktur ihtiyacınız olmaz çünkü insanlar zaten kültürsüz ve sizin tabirinizle sert insanlardan uzak dururlar kafanı takma yani böyle şeylere..
ayrıca sizin gibi düşünen arkadaşların yaş aralığına bakınca kendi adıma utanç duyuyorum yeni neslimiz bu kadar mı cahil ve boşlar.yazık yazık yazık.........

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 17:22
tevfikgurbuz

Bunun cevabı çok basit canla beraber sende kendini eve kapat 1 allahın kulu ile görüşme dostun,arkadaşın ailen vs kimsen olmasın ozaman çevreye karşı istediğin bir cana sahip olursun. Zibidideki düşünceye bak ya dışarıdaki petlere yakın olmasını istemiyormuş insanlarla haşir naşir olmasını istemiyormuş. Kendin arkadaşsız dostsuz yapabiliyorsan buyur bu canıda mahrup et sosyellikten ve o can senden daha geniş zekaya sahiptir nerede nasıl davranacağını kendi genleri tespit edebilir inan senin eğitiminide ihtiyacı yoktur.

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 17:36
tawsan

Çıkacak kanunlara itiraz ediyorsunuz ama o kanunlar böyle arkadaşlara engel olmak için mutlaka yapılmal ı ve uygulanmalı.

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2013 20:29
gamzegamze

Orijinalden alıntı: tevfikgurbuz

Bunun cevabı çok basit canla beraber sende kendini eve kapat 1 allahın kulu ile görüşme dostun,arkadaşın ailen vs kimsen olmasın ozaman çevreye karşı istediğin bir cana sahip olursun. Zibidideki düşünceye bak ya dışarıdaki petlere yakın olmasını istemiyormuş insanlarla haşir naşir olmasını istemiyormuş. Kendin arkadaşsız dostsuz yapabiliyorsan buyur bu canıda mahrup et sosyellikten ve o can senden daha geniş zekaya sahiptir nerede nasıl davranacağını kendi genleri tespit edebilir inan senin eğitiminide ihtiyacı yoktur.

aynen oyle kolaysa kendi yasasın tek basına arkadassız. köpeklerin bizim gibi etrafı arkadasları olmadıgını (tabi biz istemezsek) onların bize muhtac oldugunu anlamamakla birlikte. sokakta gördüğü 2-3 insandan ve hayvandanda mahrum etmek ne büyük bir bencillik. arkadaslarınızın etrafında "tut tut" "saldır" gibi sakalar yaparken siz eğlenirken köpek onu ciddiye alıp saldırganlasacaktır. ve siz ne kadar eğlence içinde olsanızda bu köpekten herhangi biri sikayet ederse (zararsız sessiz köpekleri bile sikayet ediyorlar) o köpeğinde sonunu hepimiz tahmin ediyoruz sanırım. o yüzden bir can beslemeden önce onun mutlulugunuda düsünmeliyiz. ayrıca keske daha koruma içgüdülü bir köpek alsaymıssın. çünkü köpeklerde koruma eğitimi 0 dan baslamaz. koruma eğitimi sadece köpeğin içgüdülerini yönlendirmektir. ve sibirya kurdunu arastırmaya tenezzül bile etmediğiniz için tebrikler (!) vede ne kadar tatlı bir köpek olsada ben istanbul gibi yerlerde beslenmesine karsıyım. kısın idare eder ama yazın o köpeğin halini düsünmeliyiz. vede bu köpeklerin kızak köpeği olarak bilindiğini göze alırsak böyle yerlerde yasaması sağlığı ve mutluluğu acısında ne kadar kötü. yazın bizim için bile ne kadar sıkıntılı geciyor o köpeği dusunemiyorum bile. konunun dısına cıktıgım için kusura bakmayın daha içimde o kadar sey var ama elim yoruldu biraz :) o yüzden simdilik iyi günler. :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar