15 Haziran 2019 17:22   şikayet Et
transkobuska...

7 aylık Golden
Merhabalar! 7 aylık Golden sahiplendim. 1 hafta oldu. Tuvalet eğitimi yok. Mama verdikten sonra dışarı çıkartıyorum ama eve geldikten sonra salona yapıyor çişini de kakasını da. Dışarı sadece 1 kez çiş yaptı, ödül maması verdim hemen. Bir de dün dışardayken yaptı kakasını ama mamasını yediğinin üstünden geçmişti bayağı. Şu herkesin söylediği gazete formülünü uygulamaya çalıştım, balkona gazete serip oraya oturtmaya çalıştım ama küçük olmadığı için oturmuyor, sprey işe yaramadı. Bu formülü uygulayamıyorum yani. Farklı bir önerisi olan var mı acaba? Bir de uyurken çıt olsa uyanıyor, hala alışamadı mı acaba? Teşekkürler.

Gelen Cevaplar
17 Haziran 2019 12:35
zibityus

Kral kopek ailesi instagramda profilleri var onlara ulasirsan bundan sonra kopekle hayatinda cok rahat edersin problemlerin ustesinden cok kisa surede ve tamamen kopegine saygi duyarak ondanda saygi gorerek bunlar oluyor bi arastir istersen

Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Haziran 2019 10:49
erhanoguzhan

Bende de 1 5 aylık dişi Golden var. İlk zamanlar dışarıda tuvalet eğitimi çok meşakkatli bir süreç oluyor. Gazete sermek belki ayından dolayı işe yaramamış olabilir. Ama gene de gazete veya çocuk alt değiştirme pedleri serin. Tuvaletini yapacağını hissettiğiniz zaman hemen ped üzerine götürün ve tuvaletini yapınca ödüllendirin.

Ben 3 aylık aldığımda önce evde yere ped serip belirli bölgeye tuvaletini yapmaya alıştırmıştım. Aşıları bitince yani 5 aylık olduğunda dışarı çıkarmaya başladım. Tabi ilk zamanlar saatlerce geziyorduk ilk zamanlar çişini dışarı yapsa da kakasını yapmadan gelip eve yapıyordu. Bende dışarıda gezme süresini uzattım tabi çişini hemen yapıyor ancak kakasını yapmıyordu. Yapana kadar gezdirdim 2 saat 3 saat dışarıda kaldığımız oldu. Kakasını dışarı yapınca hemen aferin deyip ödül maması verdim. Zamanla dışarıya alıştı. Şimdi sabah akşam çıkarıyorum. Dışarıda işini görüyor.

Sizde mamasını yedikten sonra dışarı gezmeye çıkarıp tuvaletini yapmadan eve dönmeyin. Zaten mama yedikten sonra yarım saat içinde tuvalet ihtiyacı doğacaktır. Etrafı koklaması ve kendini rahat hissettiği yere tuvaletini yapacaktır. Tuvaletini yapınca doğru hareket yaptığını belirtip ödüllendirin. İlk zamanlar belki tutamayıp eve de yapabilir.
Gördüğünüzde sert ses tonu ile uyarın. Tuvaletini yaptığı yeri sirkeli su ile silin. Sirke amonyak ve tuvalet kokusunu kaybedecektir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

36 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar