18 Nisan 2018 22:00   şikayet Et
ttarcinn1

Arkadaşlar lütfen cevap verin 😞
Köpeğim 5 buçuk aylık. Dişi ve çok hırçın sürekli üzerimize atlıyor ısırmaya çalışıyor belki oyun istiyor bilmiyorum ama bu durumu nasıl düzeltebiliriz

Gelen Cevaplar
31 Mayıs 2018 13:07
fatuba

köpeğinize kasaptan dana paça kemiği alıp kaynatın suyunuda verin kemğide verin.

her açıdan faydalı olucaktır. ilaveten üzerinize atladığında ısırmak için dizinizle itin 
olmuyorsa arkanızı dönün ve onu görmezden gelin. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2018 20:04
canecorso349...

Bu kemikler hemen her petshop'ta satılıyor ama kesinlikle tavsiye etmiyorum... Yapay olan hangi şeyi tercih edebiliriz öyle düşün... Bırak yapay plastik sıkıştırılmış kemiği ben Limon'u mamayla bile beslemiyorum. Yal ve çiğ olarak (Barf diyeti) ile besliyorum. Kemikler,n, %80'i sudan oluştuğu için kolayca sindirebilir... İlikli kemik haricinde sakın kemikleri kaynatarak vermeyin! Kemikler, haşlandığında su orantılı olduğu için içleri kuruyor ve bağırsak duvarlarını delme riskiyle karşı karşıya gelebilirsin... (Bu da iç kanama ve kanlı dışkıya neden olur) Köpekler doğadaki kurtların sindirim sistemlerine sahip oldukları için mide asitleriyle çiğ kemiklerle daha mutlu olacak ve kolayca sindirebilecektir. Ama yok araştırma ve tezlerden kafandaki soru işaretlerine yeterli yanıtı alamazsan, içine sinmez isen kesinlikle ilikli kemikleri 12 saat düdüklü tencerede kaynattıktan sonra ver...

Çiğ kemik vermek, tavuk, dana, kuzu ve oğlak fark etmez... Mide asitini düzene sokacaktır! Ayrıca ben çiğ kemiğin içine günlük bıldırcın ve organik tavuk yurmurtasını kabuklarıyla birlikte veriyorum. Üzerine de 2 kaşık yoğurt verirsen harika olur... (Keçi kefiri bulma imkanın varsa yoğurt vermene  gerek yok. Çünkü keçi kefiri gerçekten çok iyi) 

Ayrıca verdiğin çiğ kemikler sayesinde, 1 ayda bir fırçalaman gereken dişlere müdahale etmene gerek yok! Çünkü dişlerini kaşımak amaçlı kemiği kemiren evladın, dişlerine yapışan tüm tartarları doğada olduğu gibi temizleyecektir. Böylece koltuk kenarları, kapı eşikleri, kablolar, terlikler, kuruması için astığın elbilseler rahat nefes alacaklar. :) Tüyü kadar ömrü olsun evladının :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Haziran 2018 15:32
aylin59

walla benim dişi köpeğim 8. aya girecek normal baheçde oynarken birden krize giriyor ve başlıyor ısırmaya içeri zor kaçıyorum şuan kollarım morluk ellerimde çizik içinde canımın acısı da cabası ne hayırdan anlıyor ne aferinden çok şımarttık çünkü.

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Haziran 2018 23:54
presacanario...

Üzerinize atlayınca onu itip sert bir ses tonuyla hayır demelisiniz.İstemediğiniz her davranışta ona yakınlık göstermeyin.İstediğiniz davranışları yaptığında ona sevgi gösterisinde bulunup ödüllendirin.

07 Haziran 2018 01:51 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Haziran 2018 04:12
thelatte

Orijinalden alıntı: likathedutch

Orijinalden alıntı: thelatte

Orijinalden alıntı: likathedutch

Orijinalden alıntı: thelatte

Orijinalden alıntı: canecorso3490

Enerjisini almaya çalışın... Uzun yürüyüşler ve uzun uzun oyunlar... Sizi çok rahatsız ediyorsa ısırmalı oyunlardan uzak durun. Dişleri için kemik en ideal oyalama yöntemi, kasaplara saldırın :) Büyük kemik yakaladınız mı atın önüne kemirip dursun :)

ben kemik vermekten çok korkuyorum ya boğazına takılsa falan. tavuk kemiği verme diyolar hatta. ne kemiği verebilirim bide kırılmaz dimi valla öyle kemiriyor ki güvenemiyorum :D

Acikcasi kopeginizin o kadar guclu isirabilicegini sanmiyorum:D ama her ihtimale karsi petshoplarda satilan plastik kemiklerden alabilirsiniz veya kemik seklinde vitaminler var isirip kiramiyo ama emin olun 3 saat boyunca emiyor onu anca oyle bitirebiliyor:D

adı ne onların ne diyerek bulabilirim? yani ben de o kadar güçlü ısırabileceğini düşünmezdim ama 3-4 tane tenis topunu parçalamakla kalmayıp mideye indirdi :D bide terrier (sözde)
tabi onu sindiremeyip her defasında kustu :))

Adini hic bilmiyorum malesef ya ama vitamin kemigi derseniz bulucaginizi tahmin ediyorum migrosta bile vardi:D terrierler oyle ya cok hircinlar sosyallestirdinizmi hic tepkisi nasil digerlerine

"yolda gördüğü her kedi-köpeği, sanki hayatında hiç kedi köpek görmemiş gibi" şapşal  şapşal izliyor yanına gitmek için çıldırıyor. mahalleden arkadaşları da var halbuki. insanlarla arası daha iyi ama başka bi hayvan gördüğünde bu kadar aşırı tepki vermesini önleyemiyorum. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Haziran 2018 04:16
thelatte

Orijinalden alıntı: canecorso3490

Bu kemikler hemen her petshop'ta satılıyor ama kesinlikle tavsiye etmiyorum... Yapay olan hangi şeyi tercih edebiliriz öyle düşün... Bırak yapay plastik sıkıştırılmış kemiği ben Limon'u mamayla bile beslemiyorum. Yal ve çiğ olarak (Barf diyeti) ile besliyorum. Kemikler,n, %80'i sudan oluştuğu için kolayca sindirebilir... İlikli kemik haricinde sakın kemikleri kaynatarak vermeyin! Kemikler, haşlandığında su orantılı olduğu için içleri kuruyor ve bağırsak duvarlarını delme riskiyle karşı karşıya gelebilirsin... (Bu da iç kanama ve kanlı dışkıya neden olur) Köpekler doğadaki kurtların sindirim sistemlerine sahip oldukları için mide asitleriyle çiğ kemiklerle daha mutlu olacak ve kolayca sindirebilecektir. Ama yok araştırma ve tezlerden kafandaki soru işaretlerine yeterli yanıtı alamazsan, içine sinmez isen kesinlikle ilikli kemikleri 12 saat düdüklü tencerede kaynattıktan sonra ver...

Çiğ kemik vermek, tavuk, dana, kuzu ve oğlak fark etmez... Mide asitini düzene sokacaktır! Ayrıca ben çiğ kemiğin içine günlük bıldırcın ve organik tavuk yurmurtasını kabuklarıyla birlikte veriyorum. Üzerine de 2 kaşık yoğurt verirsen harika olur... (Keçi kefiri bulma imkanın varsa yoğurt vermene  gerek yok. Çünkü keçi kefiri gerçekten çok iyi) 

Ayrıca verdiğin çiğ kemikler sayesinde, 1 ayda bir fırçalaman gereken dişlere müdahale etmene gerek yok! Çünkü dişlerini kaşımak amaçlı kemiği kemiren evladın, dişlerine yapışan tüm tartarları doğada olduğu gibi temizleyecektir. Böylece koltuk kenarları, kapı eşikleri, kablolar, terlikler, kuruması için astığın elbilseler rahat nefes alacaklar. :) Tüyü kadar ömrü olsun evladının :)

yumurta kabuğu diş etlerine batmaz mı ? ben çok okudum bunu internetten ama çekiniyorum vermeye. bizim bile çekirdek yada cips yerken diş etine battığında gözümüzden yaş akıyor direk

Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Haziran 2018 13:19
loverpirate

yumurta kabuğu diş etlerine batmaz mı ? ben çok okudum bunu internetten ama çekiniyorum vermeye. bizim bile çekirdek yada cips yerken diş etine battığında gözümüzden yaş akıyor direk

Yumurta kabuğunu toz haline getirerek veriyordum ben, kalsiyum deposu ama çok sık vermek sıkıntı olur.. ben ayda 2 kez veriyordum fakat yazın hiç vermedim ne yumurta ne de kabuğunu.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

32 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar