20 Nisan 2016 20:05   şikayet Et
labradorpia

Ayarsız Kemirme
Arkadaslar, Pia'yla kaç gündür elimi ağzına almaması için bir ton yöntem okudum, mantıklı gelenleri denedim. Özellikle de en mantıklı gelen, en ufak ısırma girişiminde ah diye bağırıp oyunu kesmek oldu ve sürekli uyguladım. Ancak hiç bir şekilde vazgeçiremedim, tamamen olmasa da bir azalma bile gözlemleyemedim. Tamam, kemirmesi ihtiyacı dolayısıyla ancak bunu yapması için oyuncağını tutuyorum ağzına doğru, ona rağmen elimi ısırmak istiyor çoğu zaman da acıtmıyor zaten ama yine de bundan vazgeçmesi daha iyi olur. Bazen hayır diye kızıyorum o zaman da havlıyor ve sanki onunla oyun oynuyormusum gibi davranıyor. Başka durumlarda hayır'a böyle bir tepki vermiyor ama. Lütfen deneyimlerinizle yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

Gelen Cevaplar
21 Nisan 2016 11:24
pasa66

Hayırı cvp olarak algılamıyo kabul etmiyo havlayarak tepki gösteriyo.yine lider ve itaat sorunu.bizimkide yapıyo dönem dönem o zaman bırakıyorum oyunu kalkıyorum görmezden gelip başka bi işle uğraşıyorum.peşimde dolaşıyo:)işim bitince oyuna kaldığımız yerden devam ediyoruz.zamanla sönüyo davranışı.yada elinize kolonya sürün ısırdığında o zaman kaçıyolar o kokuyu sevmiyolar tadıda.ben uygulamıştım işe yarıyo.elime saldırdığında kolonya şişesini görünce geri çekiliyodu bi süre sonra.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Nisan 2016 14:36
faline

oyun saatlerini belirleyin mesela canınız istediğinizde oynamaya başlayın onunla ve en sevdiği oyuncağı siz ortaya çıkarın, bir süre sonra oyunu kesin arkanızı dönüp gidin ve o oyuncağı da ondan ayırın. Sadece sizle oynarken ortaya çıktığını anlasın. Ben falin bizim elimizi ısırdığında kendi patisini götürürdüm ağzına al bunu ısır diye, şu an komut gibi uyguluyor bunu gerçi :D hayır la beraber ah güzel bir seçenek ama denemeye devam edin bence onu da, ileride çok işe yarıyor hii ne yaptın ile beraber :))

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

5 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar