16 Nisan 2018 23:31   şikayet Et
reisinannesi

Biz hala ayni..
Arkadaşlar merhaba Reis sekiz aylık oldu. Ama hala daha cisini kakasını öğrenmemekte ısrar ediyor. Havaların ısınmasıyla kapalı olduğu odadan alıp yaklaşıp iki aydır evde eskisinden daha ozgur olmasını sağlıyorum. Geceleri kapıları kapatıyorum ve sadece cisini etmesini istediğim tuvalet kapısını açık bırakıyorum. Yatağı suyu maması koridorda. İstediği gibi uçtan uca koşsa nefes nefese kalacak kadar uzun bir koridor bu. Halıyı da kaldırdım. Israrla koridora yapıyordu. Tuvalette ona genci bir köşe ayırdim ve her zaman kullanabilecegi gazetesi de hazır. Tamamen ogrenememe durumu olsa böyle üzülmeyeceğim. Canİmi sıkan odasından beri alışık olduğu gazeteye gidiyor tuvalette yapıyor cisini de kakasını da. Ve ben bunu gördüğüm zaman heyecanlanıp ödülünü bile istiyor zıplıyor ve benimle birlikte ödülü vereceğim yere geliyor. Yani farkında herseyin. Ama bir bakıyorum iki dakika ortadan kaybolmusum koridora yapmış. Anca sürekli “sakınnn” diye ikaz etmem gerek. Ama surekli yanında olamam ki bir anlık da olsa arkamı dönebilirim sonuçta. Benim anlamadığım yapması gereken yeri bildiği ve yaparsa sahibinin onu nasıl odullendirecegini bilen bir kopek nasıl olur da koridora yapar ? Bunun altında nasıl bir sorun olabilir ? Gazetesi eğer basamayacağı şekilde kirliyse tazeliyorum. Ulaşmasına engel hiç bir nesne bırakmıyorum yoluna. Hatta bazen suyunu gazeteyi görebileceği bir yere bırakıyorum ki menzilinde olsun. Tebrik de ediyorum dogruyu yaptığı zaman. İlgide de sıkıntı yok. Nolur bir hal çare bulmuş biri yardım etsin bana. Şimdiden teşekkürler. Reis bu arada pekinez bir kopek..

Gelen Cevaplar
17 Nisan 2018 02:49
ouzhan1903

Merhabalar , köpeğiniz 8 aylık olmuş maşallah artık evi bırakıp direk dışarıya tuvalet eğitimi vermeyi deneseniz belki sonuç alırsınız kolayca .

Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Nisan 2018 13:40
reisinannesi

Her zaman dışarı çıkarma fırsatım olmuyor. Ayni zamanda dışarı alışsa bile sabahtan aksama kadar evde olmadığımız zaman icin de evde yapması gereken bir yer olması gerekecek diye direk oraya alıştırmak istedim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

8 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar