20 Ekim 2018 00:34   şikayet Et
dogoares06

Çok saldırgan 35 günlük yavru?
Merhabalar,

Yavrum 35 günlük, 5 gündür bende evde bakıyorum, cinsi Dogo Argentino, iyi bir babadan babalık hakkı olarak aldık, annenin sahibi problem çıkardığı için 30 günlükken almak zorunda kaldım, bu hem yavru hem benim için olması gerekenden biraz daha zor bir süreç olarak biliyorum.

Daha önce bir çok kez köpek besledim, sokaklarda beslemeye devam ediyorum, vefat eden köpeğimin ardından bu yavruyu besleme kararı aldım.

Şimdi gelelim asıl konuya;

-Yavru çok saldırgan, muhtemelen annesinden erken ayrıldığı için bazı problemleri var, ayrıca yavru çok sert eve geldiği ilk günden beri yalnız kaldığında 1 dakika bile ağlamadı, mıyık mıyık sesini ben canını yakana kadar hiç duymamıştım.

-Yabancı kaynaklardan araştırdığıma göre, annesinden ve kardeşlerinden erken ayrılan yavrularda bu tarz problemleri çok sık görülüyormuş, tavsiye olarak ona annesi ve kardeşlerinin yaptığı gibi kulağından veya kuyruğundan ayarlı şekilde çekilerek ve "hayır" şeklinde ikaz ederek uyarı vermek yönünde, ancak bizim küçük adam sertliğe çok daha sert yanıt veriyor, patilerini önüne doğru atıyor hırlayarak zıplayarak tekrar saldırıyor.Ayrıca canını yaktığım için bende pişmanlık duyuyorum.

Bu sorunu nasıl çözeriz? Eğitim şekli nedir? Dişlerinin kaşındığının farkındayım çünkü her şeyi kemiriyor ancak önünde kemirmesi için bir çok oyuncak var, bu ısırma kaşıntı değil direk saldırı

Gelen Cevaplar
20 Ekim 2018 09:33
aylin59

Mecbur kalınmış fakat çok küçük ayrılmış anneden.Sağlık açısından da keşke biraz emebilseydi.Sevgiye ihtiyacı var.

Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Ekim 2018 12:14
nazlimori

bence zaten saldırgan olan yavrunun canını yakarak hayır demek yerine sürekli onunla sakin ses tonunuzla konuşun sonrasında zaten sert bir şekilde hayır dediğinizde anlayacaktır. sürekli şefkat ve pozitif yönlendirme ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz çünkü yavrunuz gerçekten çok küçük ve eğitime müsait. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Ekim 2018 05:24
licinapets

Presa Canariomuz Dünyanın en güçlü koruma köpeği olarak aksettirildi. Ama biz köpeklerle, cocuklarla, biçok insanla çok sosyal büyüttük. Tabi inanılmaz kprumacı, sürekli tetikte yabancıları uyaran bi köpek. Ama onun dışında bizimle gördüğü insanlara, cocuklara, bebeklere, köpeklere, kedilere çok ılımlı, kedi kaçarsa kovalıyo, kaçmazsa kokluyo. Hiç vurmadık çok sevgi dolu büyüdü. Şu anda 11 aylık ve 50kg ye yaklaştı. Tasmasız bile dolaştırabiliyoruz tabi eğitmeni eve getirterek aldırdık eğitimleri, psikolojisi bozulmasın diye ayırmadık yanımızdan ama. Böyle büyümeseydi tasmayla sürüklenerel hezdiriyo olurduk, kolumuz, bileğimiz, belimiz çıkmış olurdu. Zaten tek bir şikyet üzerine hayvan elinizden alınıp 6bin₺ ceza ödeme durumunda brakılıyosunuz. Önerim daha sevgi dolu ve disiplinli büyütmekten yana. Biyerlerini çekmek yerine sert sesle hayır diyin, üstüze gelirse ona ceza köşesi yapıp oraya tasmayla bağlayıp 1 saat tutun ve küsün. Ödül ve ceza yöntemleriyle büyütün çok güçlü hayvanlar sizinkide keza öyle

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

21 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar