14 Nisan 2016 22:04   şikayet Et
ozkanayhan

Dışarıda tuvalet eğitimi
Arkadaşlar merhaba Aresi forumda okuduğum bilgiler doğrultusunda dışarıda tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum ama söyle bir sorunumuz var sizce normalmi ? Ares 5 aylık kırma bir cins Sabah 6 bucukta kalkıyorum yemeğini yediriyorum dışarı çıkıp  kakasını yapıyor 7 bucuk gibi geliyoruz mecburen ben işe gidiyorum annem 9 gibi tekrar kakasını yaptığını söylüyor. 13 gibi kardeşim çıkartıyor dışarı kakasını yapıyor ama 3 5 gibi tekrar eve kakasını yapıyor akşam 7 8 gibi yemek yedirip ben çıkartıyorum sıkıntısız bir kere daha yapıyor. okuduğum yazılarda 5 6 aylık ken günde 1 2 kere tuvalete çıkar diye yazıyorlardı acaba yanlış olan nedir eve yaptığında kokudan durulmuyor resmen eğer yaşanan süreç doğal ise ne kadar daha sürer bu. Ben bir şeyi yanlış yapıyor isem istanbul anadolu yakaşında güvendiğiniz bir eğitmen varmı ? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
syg.14 Nisan 2016 22:14 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
18 Nisan 2016 15:14
patizanya

Orijinalden alıntı: ozkanayhan

Orijinalden alıntı: patizanya

Yazmışsınız görmemiştim 5-6 avuç her öğün başına biraz fazla , gr olarak hesaplayacak olursak kilosunun %30 u kadardır.Maksimum 4 avuç her bir öğün için yeterli gelecektir . 
Tuvalet eğitimi için en kilit detay alan daraltmadır. Evin tamamı yerine bir odayı kullanmasına izin verin,o odaya yaparsa yine alanını küçültün. Hatta boxınız varsa en kolay öğrenmesini sağlayacak yöntem o olacaktır . 


4 avuc olarak verincede sokakta ne bulursa agzina atmaya calisiyor :) ac galiba diyip daha fazla yemek veresim geliyor :) tuvaletlerden sonra odul mamasi veriyorum afferine alistik zaten yapar yapmaz kosup geliyor odul bekliyor :) box olayini arastirdim ama kopekleri strese sokuyor diye okumustum suan sadece tek odada oyuncaklari ile beraber. Boxin ciddi anlamda bi sakincasi olurmu. Urkek bisey olmasini ozguvenini kaybetmesini istemem


Box içinde sıkışıp kalacağı kadar küçük olmadıktan sonra onun için hiç bir rahatsızlığı verici tarafı yok. Sürekli kapalı kalmak tabi ki stres yaratır ama siz ceza olarak koyacaksınız dolayısıyla çok uzun süreler geçirmeyecek içerde . O yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz .

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Nisan 2016 22:17
ozkanayhan

Orijinalden alıntı: llucy

Konu hakkında arkadaşlar cevaplamış ama dikkatimi çekti reflex mama dan olduğunca kaçın fiyat bakımında güzel ama kalite açısından berbat.. Tavsiyen onun yerine orta fiyat ve kalite bakımından bonocibo ya dönüş yapın


bonocibo nasıl bir mama böyle 3 gündür ares e durdurmakta güçlük yaşıyorum :)  redbull içip kanatlanmış gibi kerata :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

1 üye şu anda sitede. Ayrıca 632 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar