12 Mayıs 2015 14:30   şikayet Et
aitherhemera

İki köpeğim birbirine giriyor
7aylık dişi rot kırması kısır bir kızım ve 2yaşında jackrussel tazı kırması kısırlaştırmadığım başka bir kızım daha var. Normalde iyi anlaşıyorlar birlikte oynuyor ve uyuyorlar. ama konu ne zaman yemek olsa birbirlerini parçalıyorlar. Hep aynı saatte aynı anda veriyorum. Mutfak kapısında beklerken birbirlerine giriyorlar ya da rot jackin yemeğine sulanıyor. Yemek vermeden önce ikisini de yemekler önündeyken oturtup bekletiyorum. Eğer ben gelin demediğim halde rot bir adım atarsa yemeğine jack ona saldırıyor. Hiçbir komutu o anda dinlemiyorlar. Onları ayıracağım diye araya giriyorum bildiğiniz savaş gazisi gibiyim her yerim çizik ve mor. Dayanamıyorum artık. Hatam nedir.

Gelen Cevaplar
12 Mayıs 2015 15:40
sevgiiii

Mamalarını " farkı alanlarda " vermeniz, çözüm olabilir. Bazıları oyincagını paylaşmak istemezken bazıları manalarını paylaşmak istemeyebilirler.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Mayıs 2015 16:52
halithavari1

Mamalarını ayrı odalarda verin kavga etmeleri gayet doğal çünkü doğada yemek,eşleşme,alan,su kaynağı gibi konularda canlılar arası rekanet sözkonusudur.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Mayıs 2015 17:07
kapitan

Jack Russell, terrier ırkına mensup bir köpektir. Terrier'ler genel olarak diğer köpeklere karşı tepkilidirler.

Jack Russell Terrier Club of America'nın tanımına bakarsak şöyle diyor:
...ve genellikle diğer köpeklere karşı agresiflerdir.  Aynı cinsiyete ve diğer köpek ırklarına karşı agresyon bu cins için iyice belgelenmiştir. İkiden fazla sayıda (onlar da farklı cinsiyette olmak kaydı ile) köpeğin birarada gözetim altında bulunmadan biraraya gelmemeleri kuvvetle tavsiye edilir.

Rotweiler'iniz artık bebeklikten çıkıyor. Bu çatışmaların neden bu zamanda başladığını açıklıyor. Bu tip çarpışmalar genellikle sürüdeki konumdan bağımsızdır. Bu sebeple çok daha tehlikelidir çünkü taraflardan birisi (özellikle terrier'in karşısındaki) geri çekilde bile hararet sönmez.
İnternet, tanıdık, profesyonel eğitimci vb. çeşitli kaynaklardan yardım alabilirsiniz. Benim tavsiyem, sizin gözetiminiz altında bulunmadıkları zaman ve yemek yerken köpeklerinizi birbirlerinden ayırmaya başlayın. Kavgaların engellenemez bir hale geldiğini hissederseniz evinizde bir rotasyon sistemi uygulamanız gerekebilir.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

7 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar