02 Nisan 2016 19:08   şikayet Et
llucy

Koltuğa işiyor :(
Merhaba arkadaşlar
8 aylık kızım tuvalet eğitimi az çok dışarı verdim yoksa evin çatısına yapıyor.. Hiç sıkıntı yaşamıyorum açıkçası ama ben evde yokken ya halıya yada koltuğa yapıyor .. Halıyı kaldırdım bugün zaten ama hep koltuğa yapıyor.. Sirkeli su döktüm sildim herşeyi yaptım ama inatla koltuğa yapıyor sanki nasıl vaz geçirebilirim?

Gelen Cevaplar
03 Nisan 2016 01:11
thorthor

thor da yapıyodu onu. ilk tuvaletegıtımıne gectıgı zamanlar dısarı cıkana kadar tutuyor ama arada evde kaçırınca halı koltuk yastık gıbı tekstıl esyalara ısedı bır sure.2 aydır fılan yok, duzeldı. ben anlasılmasın ısedıgı oraları emıyodıye oraya yaptıgını dusunuyodum ama tamamen uyduruyo da olabılırım.

tuvalete cıkma sıklıgını arttırın bence.bız gunde 8-9 kere cıkıyorduk azallttık 5-6 yaptık. sımdı 3-4 kez cıkıyoruz.

Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Nisan 2016 09:32
yibo

Evde herhangi bir yere işeme eğitimdeki eksikliği gösterir henüz evin tamamen yaşanılan yer olduğunu anlayamamış.Wc eğitimi tamamen alışkanlıkla ilgilir yani nekadar eve işerse okadar geriye gidersiniz ortalama 1 2 ay boyunca full dışarda ihtiyaç gidermeden köpeğe güvenmeyin.Gözlem altında tutun lana sınırlayın ayrıca evin çatısı evle bağlantılı olduğundan zihin karışılıklarına neden olabilir.Wc tamamen evden uzakta bölge belirlenen ihtiyaç giderilen yer olarak öğretilmelişdir.Ayrıca koltuklara çıkma gibi davranışlara izin vermemenizi tavsiye ederim.----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Nisan 2016 23:09
yammtar

Benim köpeğim 4 yaşında günde 2 kere çıkarırdım 4 aydır ayağım kırık çıkaramıyorum balkonda hasta bezine yapmayı da biliyor ona yapıyor fakat ben bu süreç de arada hastaneye gidip geldim o süreç de koltuğa ve koltuk ayaklarına çiş yaptığını gördüm dışarı çıkarken onu götürmek zorunda olduğumu düşünüyor  önceden asla koltuğa çiş yapmadı bu çok kötü bir gelişme ve kasıtlı yaptığını görüyorum ben çıktım mı arkamdan koltuğa yapıp saklanıyor ara ara çıkarıyorum fakat  çıkarsam da ben çıkarken gelmek istiyor gelemeyince eve çiş yapıyor.

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Nisan 2016 11:53
llucy

Köpeğimi alalı 45 gün oldu sanırım dediğiniz gibi eksiklik daha sık çıkarmaya başlayacağım ama dışarı çıktığımda gerekirse 3 saat 4 saat durmama rahmen tuvaletini tam olarak yapmıyor .. Yarım yapıyor sonra yine gezdiriyorum yaptığı yere geri dönüyorum ama yok yapmıyor .. Ondan dolayı en sonunda terasa çıkarıyorum ve direk yapıyor :(

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

37 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar