05 Eylül 2016 20:07   şikayet Et
elip

Köpeğim 1 haftada 4 kez kaçtı..Bağlamak zorunda kaldık ne yapabilirim?
Aslan artık her fırsat bulduğunda kaçıyor.Geçen gün biz dışarıdayken kaçmış, geldiğimizde bulamayınca çok korktuk oysa komşumuz bulup kapısının önüne bağlamış.O gün aldık tekrar alanına koyduk.Sonra biz 1 haftalığına şehir dışına çıktık babam ilgileniyordu.Ertesi gün yine kaçmış ve parkta bulmuşlar.Her yeri kontrol ettik ama kaçabileceği bir alanda yok.Ertesi gün tekrar kaçtığında komşumuz kardeşinin yanına bağlamış.Daha önce kardeşi kendi alanından hiç kaçamadı fakat bizimkisi önce bahçe arası kapıdan geçip bizim tarafa geçmiş sonra da dışarı kaçmış..Babam dış kapının önünde yatarken bulmuş.Sonra tasmayla bağlamak zorunda kalmış,ve yine kaçmış komşumuz yakalamış ve komşumuzu ısırmaya çalışmış.En sonunda babam iki adet tasmayla bağlamış artık kaçamıyor ama geceleri ve bazen bağlı kalıyor.Önceden sürekli salınıktı ve hem onun için hemde bizim için çok iyi oluyordu.Ama artık salmaya korkuyorum.İlk fırsatta kaçıyor.Daha öncede kaçıyordu ama bu kadar sık değildi.Ne önerirsiniz?

Gelen Cevaplar
05 Eylül 2016 23:59
norton

Merhaba,

Köpeğiniz hangi cins 
Ne zamandan beri bakıyorsunuz?
Gezdirme konusunda şuana kadar ortalama ne kadar dışarıda vakit geçiriyorsunuz?


Köpekler eğer yuvasından bölgesinden kaçıyorsa tamamiyle bu ilgisiz kaldığını hissetmesindendir aynı şey benim başıma geldi ama bir defaya mahsus çünkü ilk kez beni 3 gün görmedi ve gezdirmedim kadıköyde bir gece kapı açıkken çıkmış çalışan arkadaşlar saatlerce aradıkdan sonra bana haber verdiler ve ben gidip bütün sokakları motorla gezerken şans eseri beni gördü ve peşime takıldı.. Sorun aslında bendeydi hata benimdi sıkılması için bir çok neden verdim çünkü ona.

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Eylül 2016 18:51
elip

Merhaba köpeğim kangal ve 1 yıldır bizimle..Kendine ait kocaman bir alanı vardı ve orada oynuyorduk haftada da 3-4 gün dışarı çıkıp bolca vakit geçiriyoruz.Bizim yanımızdayken de kaçma girişiminde bulundu ve bu hafta ilk kaçtığında biz şehir dışında değildik ve ilgileniyorduk ama şehir dışındaykende babamında bizim kadar değil ama yeteri kadar ilgilendiğini düşünüyorum.Elimden geldiğini yapmaya çalışıyorum onun için

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Eylül 2016 23:02
tubikk

Köpeğiniz kısır değilse ve yakınlarda çiftleşebileceği bir köpek kokusu varsa bu yüzden kaçıyor olma ihtimali cok yüksek.. Bu huyundan vazgeçemsi için kısırlaştırmanız şart. Ayrıca kangallar serbest olarak kırsal alanlarda kilometrelerce yürüme ihtiyacı hissederler. Kendine ait büyük alan dediğiniz 20metrekare bahçeyse bu bir kangal için asla yeterli değildir. Ve haftada 3-4 kez dışarı cıkmak da yeterli olmaz. Hergün düzenli olarak yürüyüş yaptırmalısınız.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar