06 Temmuz 2017 09:30   şikayet Et
jackjack

Köpeğim 1 kere çiftleşebildi, ne yapmam lazım
Merhaba benim köpeğim 9 yaşına geldi ancak hala çifleştiğine bizzat şahit olmadım. Bir ara aileme bırakmıştım orada bir macera yaşamış ancak benim yanımdayken ya anlaşamadılar yada sokak köpeği vb. olduğundan kısır olup olmadığından emin olamadığım için ben izin vermedim. Sonuç olarak köpeğimin durumu çok içler acısı :( Yanına eş almayı vb. düşündüm ancak o konuda hiç bir bilgim yok doğum kontrolünü nasıl yapacağım hakkında. Köpeğimi kısırlaştırmakta istemiyorum.

Arada bir uyurken kızmış olduğunu anlıyorum ama cinsi gereği çok zor bir hayvan eşleşme konusunda. Köpeğimin hiçbir aykırı hareketi olmuyor bu konuda ve gayet uslu bir cocuk ama ben onun cok daha mutlu olmasını istiyorum ve bu durum beni üzüyor.

Ne yapmam lazım, tavsiyeleriniz nelerdir? Eş alırsam devamlı çocuk mu doğururlar, ne olur :)

Bilgilendirirseniz sevinirim

Gelen Cevaplar
07 Temmuz 2017 02:51
mertkoz

iyi günler ben anlayamadım siz sade köpeğim bir kere çiftleşsinmi istiyorsunuz yoksa kısırlaştırmakmı istemiyorsunuz bu arada dişimi erkekmi cinsi ne öğrenebilirmiyim acaba

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Temmuz 2017 04:55
jackjack

Orijinalden alıntı: mertkoz

iyi günler ben anlayamadım siz sade köpeğim bir kere çiftleşsinmi istiyorsunuz yoksa kısırlaştırmakmı istemiyorsunuz bu arada dişimi erkekmi cinsi ne öğrenebilirmiyim acaba


Köpeğim erkek, Boxer cinsi. Şu anda kızışmış bir durumda ve ne yapmam gerekiyor onu soruyorum. Kısırlaştırmak istemiyorum, o sebeple doğum kontrolü vb. konular nasıl oluyor bilgi almak istiyorum. Yani diyelim eş buldum ve sahiplendim, bunlar yanyana devamlı çocukmu doğuracaklar =) Sahipli köpek bul derseniz zaten boxer cinsi bulma ihtimali yok gibi, Petarkadasta tüm eşleşen köpeklere mesaj attım =) Sokak hayvanları ile de zaten olamıyor, ne yapmam lazım bilgim yok =)

Teşekkürler 

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Temmuz 2017 05:10
dnamaker

Erkek köpeklerde kızışma dönemi olmaz. Çiftleşme dönemindeki dişi köpeğin kokusunu aldıkları her zaman çiftleşmek isterler. Bu nedenle ona bir eş bulup çiftleştirmek bu isteği engellemez. Bir başka dişi köpek kokusu aldığında yeniden en başa dönersiniz. Bu zamana kadar kısırlaştırmamakla hata etmişsiniz.


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Temmuz 2017 05:32
gmzckrc

Köpeğinizi sağlığı ve huzuru açısından kısırlaştırmanız gerekiyor. Kısırlaştırmazsanız daha ileriki yaşlarda ciddi hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda erkek köpek olduğu için diğer erkek köpeklerle rekabet yüzünden kavga edip ciddi hasarlar alabilir. Kısırlaştırma bununda önüne geçiyor. Yani köpeğiniz için her açıdan çok önemli. Çiftleştirirseniz de akıbeti belli olmayan 7-8 yavrunun günahına girmiş olacaksınız. Deneyimli bir veterinerle konuşun ve yaşı açısından sıkıntı çıkarabilecek bir problem yoksa en yakın zamanda kısırlaştırın dostunuzu.

07 Temmuz 2017 05:33 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Temmuz 2017 13:53
mertkoz

Bencede kısılaştırmak en mantıklı çözüm olacaktır çünkü erkek köpekler her daim çifleşme dönemindedirler :) dişilerde ise sadece yılda iki kere. siz en iyisi bilindik işini iyi yapan bi vet le konuşun ve oğlunuzu kısırlaştırın :)

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

12 üye şu anda sitede. Ayrıca 1149 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar