05 Temmuz 2017 13:04   şikayet Et
aquariuss

Köpeğim bağlı durmuyor
Merhaba, bahçeli bir evim var. Kangal cinsi bir köpek aldım. Daha doğrusu apartmanda barındırmamışlar köpeği, arkadaşım da bana verdi sen bakarsın diye. Daha önceden 3 kez köpek bakmıştım ciddi anlamda. Fakat bu köpek ayrı çünkü diğerlerine hiç benzemiyor. Dediğim gibi kangal yani geniş alan seven bi köpek olduğunu düşünüyorum. Bağlamak istiyorum uyurken duruyor, uyandıktan sonra ciyaklamaya başlıyor. Her gün beni uyandırıyor sabah 6, 8,9 demeden.. Bi de uyandıktan sonra bir daha uyuyamayan birisiyim haliyle insanın sinirleri bozuluyor gece 3de yatıp 6da uyanınca.. Bağlı bırakmasak bu sefer etrafa zarar veriyor bitkileri eziyor.. Yani bağlı kalması şart. Sizden tavsiye istiyorum ne yapmam gerekir bu durumda? Nasıl alışmasını sağlarım bu duruma.. 1 hafta falan bağlı kaldı geceleri(sadece geceleri) ama her sabah ciyalamaya devam etti yani alışamadı bunu da ekleyeyim.

Gelen Cevaplar
05 Temmuz 2017 15:53
dnamaker

Yeni dostunuzla birlikteliğiniz hayırlı olsun. Ancak o köpeğin bağlı durması değil, serbest kalması şart aslında. Çünkü sürekli bağlı durmak hiçbir canlının alışabileceği bir şey değildir. Köpeğiniz kaç aylık bilmiyoruz ama yetişkin bir Kangal, serbestçe dolaşabileceği en az 2-3 dönüm alana ihtiyaç duyar. Bunu zaten siz de biliyorsunuz. Sabit bir yerde uzun süre bağlı kalmaya zorladığınız zaman, başa çıkamayacağınız sorunlar ortaya çıkar köpeğinizde zamanla. En doğrusu, köpeğinizi bağlı durmaya alıştırmak yerine bitkilerinizin olduğu alanı çit veya telle çevirmektir.


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

14 Temmuz 2017 11:19
whiskeysulup...

Merhaba,

Köpeği hangi sıklıkla gezdiriyorsunuz? Ne kadar süreyle
koşabiliyor? Bir de tuvalet ihtiyacını yattığı yere mi yapıyor? Yattığı
yer toprak zemin mi yoksa altı beton mu?

Selamlar,

Tuğhan Hafızoğlu
05323772121

Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Temmuz 2017 15:51
pars6121

Bende bahceli bir evde doberman besliyorum aynı sorunlar bendede olmustu ancak ben sorunun aslında bende oldugunu anladim cünkü köpegin düzenli olarak egzersizini yapıp enerjisini atması gerek sabah benide 8 de uyandırıyor ama bunun sebebi cok sıkıştıgı icin olabilir

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

18 üye şu anda sitede. Ayrıca 1574 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar