15 Ağustos 2015 22:25   şikayet Et
liaaa

Köpeğim bahçede kendi başına sıkılıyor mudur?
Merhaba arkadaşlar kızım evimizin bahçesinde kalıyor geceleri ise onu bi alt katımızdaki dairenin içerisine alıyoruz (bize geldiğinden beri orada yaşıyor).Son bikaç haftadır gezmeye çıkamıyoruz yada bahçede oynayamıyoruz ve bu durum böyle sürecek gibi görünüyor. Acaba bahçede kendi başına sıkılıyor mudur ? bu onun psikolojisini bozar mı ?

09 Haziran 2016 21:16 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
09 Haziran 2016 14:15
kahve06

5 veya 10 dakika bile olsa zaman ayırıp kısa bir yürüyüş yapın egzersizin önemini ileride anlarsınız

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Haziran 2016 14:40
cellox

siz onu dışarı çıkarmadıkça asosyalleşecektir. köpekler kendilerine ait kocaman alanı da olsa kendi alanlarından dışarı çıkmaya ve farklı hayvan kokuları almaya ihtiyaç duyarlar bu avcılık iç güdüsünden gelir. eğer dışarı çıkarmayacaksanız kesinlikle uygun bir sahip bulun. bunun ilerisi köpeklere ve insanlara hırçınlık asosyallik kimseyi yanına yaklaştırmama sizi sürüsüne dahil etmeme olarak devam edecektir. günde en azından bir kere dışarı çıkarmalı diğer köpeklerle kapalı bi alanda salıp sosyalleşmesini sağlamalasınız. farklı ortamlara girmesine farklı insanlarla tanışmasına olanak sağlamalısınız. köpek gerçekten sorumluluk ister.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Haziran 2016 16:58
pasaleyna

Bende sınava hazırlanıyorum ve benim köpeğimde bahçede kalıyor mesela ben şöyle yapıyorum derse ara verdiğim zaman genellikle saat 18-19 gibi bahçeye çıkarıyorum yoruluncada tekrardan kafesine koyuyorum bu şekilde hem ben eğleniyorum hem de o ben çıkaramazsam da babam ilgileniyor

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

14 üye şu anda sitede. Ayrıca 1372 kişi de sitede dolaşıyor.





Reklam

Hayvan Dostu Markalar