24 Temmuz 2018 19:16   şikayet Et
mostalker

Köpeğim eve çişini yapıyor, elimi kolumu ısırıyor DİYENLERE DUYURU!!
1-)tuvalet eğitimi vermek için önce evin tüm kısmına salmayın köpeğinizi
2-)bir odaya hasta bezleri var pad gibi onlardan serin ve üstüne yaptıgında aferin diyin. (parkelerde koku varsa silin tabii) gözlem altında tutun farklı yere yaptıgında kızın daha sonra padleri azaltmaya calısın. Yavru kopekler alan daha kücük oldugu ıcın her seyı beklemeyın. Köpeğinize asla vurmayın ve bütün apartman duyacakmış kadar HAYIR diye bagırmanıza gerekte yok. Padleri azalttıktan sonra baktınız 1 tane pad kalmış ve ona yapıyor öğretmiş olursunuz. Ben 2 günde öğrettim. 
3-)Elinizi ısırması çok normal cünkü daha bebek. Ama elinizi ısırmaya calıstıgında hayır diyip elinizi çekin, burgular falan var ısırması ıcın onlardan verebılırsınız hem tadı oldugu ıcın onu sevecektır. 
4-)Gece uyumama kısmına gelecek olursak benim kopegim 1 yasına girecek ve hala ben nereye gidersem o orada uyuyor, balkona cıkayım gelir ayagımın ustunde uyur yerınde yatmaz sadece ben yatagıma gırersem o da kendı yatagına girer. Bir kaç gece uykusuz kaldıgım bıle oldu onu yatagına yatırıp başında bekledım. 

İnanın asıl sorun pade öğretmekte değil çişi :) asıl sorun dışarı alıştırıyorsunuz ama kücük oldugu ıcın haliyle tutamayacak ve eve salacak ve siz o sırada padleri kullanmıyor olacaksınız şöyle ki;
Dışarı tuvalet eğitiminde örneğin köpeğiniz 4 aylık ise 5 saat çiş tutabilir , 5 aylık ise 6 saat tutabilir. +1 ekleyerek hesaplıyorsunuz. 
Gelelim konuya köpeğiniz artık aşıları bittikten sonra veterinerinizin onayı ile dışarı çıkabileceğini söyledi. Padleri kaldırıyorsunuz ve gözlem döneminiz başlıyor dışarıya çıkartıyorsunuz köpeğinizi dışarı tuvaletini yapana kadar beklıyorsunuz örneğin bazı insanlar 1 saat durup tuvaletini yapmadıgını soyluyor. 1.5 saat durun, 2 saat durun ama yapsın, elbet yapacaktır. her yaptıgında dünyayı kurtarmıs gıbı aferin ogluma, kızıma deyip sevin ödül maması verin. Eve geldiniz gene mi çişini yapıyor(bu arada hala eve salmayacaksınız) çişini yaparken yakalayıp kızmanız cok önemli gidipte 1-2 saat sonra kızarsanız anlamaz ilk 5 sanıye ıcınde kızmanız gerekıyor. Yavaş yavaş öğrenecektir siz sabırlı olun yeter. 
Bu arada ufakken 3-4 ay günde 4 sefer çıkarmanız gerekecek dışarıyı öğrensin diye :) zamanla örneğin 7 aylıksa günde 3 sefere düşürebilirsiniz.
Yavru köpeklerde çiş oyundan ve uykudan sonra hemen gelir bilginize.

(4 kişi bunu patiledi.)

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

38 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar