30 Aralık 2016 18:19   şikayet Et
businesshera

Köpeğim eve kimseyi almıyor
Merhabalar, benim köpeğim Golden Husky kırması 3 yaşında. Bu aralar büyük bir sorunumuz var, eve kimseyi almıyor. Gelen kişilere havlıyor hatta ısırma noktasına kadar gelebiliyor. Eskiden böyle bir huyu yoktu, hatta çok sevecen herkesin üstüne atlayan, kendini sevdiren bir köpekti ama artık ben yeni biriyle tanıştırmaya korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Bir fikir sahibi olan var mı? 

Gelen Cevaplar
30 Aralık 2016 18:25
papismi

Belki misafir agirlamaktan bikmis olabilir mii 😂o yuzden geleni kovaliyodur

Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Ocak 2017 19:33
wafer

Bunu herkese yapmaya başladıysa eğitimsel bir sorun vardır. Sizin ona davranışlarınız hatta onun fiziki sağlık durumu bile hırçın olmasına sebep olabilir.
Ayrıyetten misafir yanına çıkarırken sizde tedirgin oluyorsanız birşey yapar mı acaba diye tedirginlikle hareket ediyorsanız bunu hissedecek ve o sebepten saldıracaktır öncelikle siz sakin olun sizi örnek aldığını unutmayın.

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Ocak 2017 20:54
sinekvalesi0...

Gelen misafirin gözünün içine bakmamalı ilk tanışmada yokmuş gibi davranmalı aklıma başka gelen birşey yok malesef :(  Yani köpek dilinde göz göze gelmemek , kafayı sağa sola çevirmek , esnemek vesaire zararsızım demeye geliyor . Ceaser Milan 'da ilk tanıştığı köpeklerin gözüne bakmaz ve bakılmamalı diyor direk . artı arkadaşın dediği gibi senin gerginliğini anlıyor.Artı tokalaştığın , misafiri öptüğün zaman kıskançlıkta yapıyor olabilir , köpekler cidden çok kıskanç olabiliyor . 

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Ocak 2017 21:01
sinekvalesi0...

Birde sanırım daha önce yapmadığını son bir kaç ayda yaptığını yazmışsınız, benim okudugum kadarıyla köpekler yer alan koruma iç güdüsüne 2-3 yaşında sahip oluyor , sanırım bahçeli yerde kalıyor, birde köpeği asla insanların ya da hayvanların geçtiği yola yakın yerlere bağlamayın.

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Ocak 2017 17:40
lilaaaaa

Benim köpeğim de erkek düşmanıydı. Kapının önünde erkek görünce direk hırlayıp saldırıyordu. Yaklaşık 2 ayda atlattık bunu. Bence gelen misafirlere mama verin, onlarda yavaş yavaş vermeye çalışsınlar. Biz öyle yapa yapa alıştırdık. Şimdi misafirlere saldırma gibi bir huyumuz kalmadı :) 

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Ocak 2017 22:23
businesshera

çok teşekkürler yorumlar için, bunların hepsini deneyebilirim. Ben de bu sorunlardan sonra artık bir haftadır Cesar Milan'ın tüm bölümlerini izlemeye başladım :D

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar