06 Şubat 2014 18:40   şikayet Et
zillieylul

Köpeğim Eylül yüzünden başımıza gelenler :(
İyi günler arkadaşlar.

Bu gün başımıza gelenlerden sonra hayatımda ilk defa yaşadığım olumsuzlukları, rezilliği, düştüğümüz durumu anlatmak bir anlamda da rahatlamak için yazıyorum.

Eylül, 45 günlükken ikinci köpeğimiz olarak hayatımıza girdi ve şu anda 18 aylık oldu. Çocukluğumdan beri köpeklerle haşır neşir oldum. Oğlum 20 yaşında ve kendisini bildi bileli evimizde köpeğimiz var. Yani köpek bakımı, sağlığı, eğitimi konusunda pek çok kişiye göre oldukça tecrübeli sayılırız.

Eylül çok uysal, sevecen, oyuncu, ırkının genetik özelliklerini taşıyan kızımız. Evde belli kurallara mutlaka uyar. Mutfak ve yatak odası onun için yasaklı alandır. Dışarıda koyduğumuz kurallara bu güne kadar uyan, kimsenin üzerine atlamayan, insanların üzerine gitmeyen, müsaade ettiğimde diğer insanlara kendini sevdiren bir köpekçikti.

Sabah tuvaletine çıktı, eve döndük ve (dana konserve bu gün menüsünde olan yumurta) yemeğini yedi. İzmir'de hava çok güzel, haydi yürüyüşümüze çıkalım diye saat 14:00 gibi evden çıktık. Ev ile arası yaklaşık 1 km. olan, belediye tarafından yeni tanzim edilen ve oldukça büyük olan bir park var. İçerisinde kay kay bölümü, tenis, basketbol, bisiklet yolları, yürüyüş parkurları ve her tarafı çim olan bu parkta yürüyüş yaptık. 1 Golden ve 1 Labrador ile yaklaşık 1 saat oynadılar.

Parktaki tenis kortları etrafında, insan bulunmayan bir alan var. Genelde orada tüm köpek sahipleri tasmalarını açarlar ve köpeklerin birbirleri ile oynamasını seyrederler. Bugün de öyle yaptık. Daha sonra diğer arkadaşlar "biz kaçalım" deyip gittiler. Bizim kız Eylül hanım yine etrafımda öyle dolanıyor, çimleri kokluyor, arada bir tenis oynayanları seyrediyordu. Parkta, sokakta yaşayan köpeklerden en az 10-15 adedi her zaman bulunur. Yürüyüş yaparken bu köpekleri de gördük. Piknik yapan bir grubun yanında bize de bir şey çıkar umuduyla bekleşiyorlardı.

Buraya kadar her şey çok güzel. Ancak Eylül birden deli gibi koşmaya başladı. Bizden yaklaşık 200 metre ileride, yerde piknik yapan 2-3 bayan ve 3-4 çocuk olan gruba yöneldi. Benim "Eylül buraya gel" vb. dememe kalmadan, bizimki son hızla piknikçilerin arasına daldı ve direkt yemeklerine kafayı sokup yemeye başladı. Tabi ki insanlar çığlık çığlığa bağırmaya başladılar. Ben koşup yemeklerin içinden Eylül'ü zor aldım. Hemen özür dilemeye başladım ama nafile. Kadınlar haklı olarak o kadar çok bağırıp çığlık attılar ki; etrafta bulunanlar, ben onlara saldırıyorum zannettiler ve acayip bir grup toplandı.

Bugüne kadar hiçbir kavgaya karışmadan ve olumsuzluk yaşamadan 50 yaşıma gelen ben, ne olduğunu anlamadan müdahale eden insanlardan yumruk ve kafa yedim. Rezillik tam diz boyu. Millet etrafımıza toplandı. O arada ben özür diliyorum, "yemeklerin parasını ödeyeyim, hatta dışarıdan size yemek söyleyeyim, haklısınız, suç bende" diyorum ama karşımdaki insanlar bunu anlayacak veya kavrayacak olgunlukta, kültürde değildi maalesef.

Birileri olayı polise haber vermiş, polis geldi. Hep beraber karakolluk olduk. Avukat arkadaşım var, onu aradım ve o da geldi karakola. Olay anlatıldı, ifadeler alındı, sonunda şu sonuç ortaya çıktı: Komiser benim için; "beyefendi zaten sizden özür dilemiş ve zararınızı tazmin etmek niyetini de size söylemiş. Köpek insanlara saldırmamış, zarar vermemiş, içgüdesel olarak yemeğe dalmış" dedi. Dayak yiyen ben olduğum için benim şikayet etme hakkım olduğunu söylediler. Ben zaten kendimce ve vicdanen suçlu olduğumdan kimseden şikayetçi olmayacağımı, böyle bir durumla karşı karşıya kaldığım için üzgün olduğumu belirterek karakoldan ayrıldık. Sağ gözüm darbeden dolayı biraz kızarık ve muhtemelen moraracak.

Gelelim bizim Eylül hanıma... Kendisi suçunun farkında ve gözümün içine bile bakamıyor. Bu genç yaşında karakolluk olduğu için de oldukça mahçup. Eve geldiğimizden beri yanıma dahi gelmiyor. Olayın ilk başında ona kızıp kıçına elimle vurdum. Olayı objektif olarak değerlendirirsek;

1. Artık Eylül'ü kapalı alan dahi olsa, asla fleksi tasmasından çıkartmayacağım.

2. Ne eğitimi alırsa alsın ve ne kadar uysal olursa olsun, köpekler doğaları gereği bazen komutlara uymayabiliyorlarmış.

3. Ülkemizdeki insanlar maalesef hoşgörülü değillermiş,

4. Ben haksız dahi olsam; etraflarında 10 tane başı boş köpeğin içinde piknik yaparken onlardan rahatsız olmayan ve bağırıp çağırmayan insanlar, bizim köpek yemeklerini yedi diye sanki tecavüz etmişler gibi deli gibi bağırıp çağırmaya, ben alttan alınca da bu olayı abartarak devam ettirmeye çok meyillilermiş.

5. Eylül Hanım ileri itaat eğitimine gidecek ve artık evde eskisi gibi çok hoşgörülü davranmayacağız.

6. Gündüz yürüyüşlerimizi artık iptal ettik. Bundan sonra gece, kimse yokken yürüyüşe çıkacağız.

Bu rezilliğimizi neden yazdığıma gelince, herkes okur ve bir fikir sahibi olarak dersler çıkarır düşüncesiyle yazdım. Evet ben suçluyum, kızıma çok güvendiğimden ve diğer köpeklerle rahat oynaması için tasmasını açtığımdan dolayı. Bu konuda kimse bir şey söylemesin lütfen. Ama hala anlam veremediğim, ne oldu da bizimkisi çileden çıktı ve 200 metre depar atarak direkt kafasını yemeğin içine soktu ve yemeye başladı?

Etinden balığına, yumurtasından peynirine, yaş mamasından kuru mamasına kadar her şeyi yiyen, tadını bilen tok evin aç köpeği bizimkisi. Gerçekten yemek için ruhunu şeytana satacak kadar da gözü dönmüş demek. 

06 Şubat 2014 17:48 tarihinde düzenlenmiş. | (4 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
08 Şubat 2014 23:05
tinazor

Geçmiş olsun.


Metin Abi valla başınıza gelen bu iç karartıcı olayı o kadar olgunlukla ve samimi anlatmışsınızki, normalde böyle şeyleri okuduğunda içim daralır, ben yaşamışım gibi bunalırım ama ne yalan söyleyim tebessüm ederek okudum :) Bu yüzdende birşeyler yazma ihtiyacı duydum. Tekrar geçmiş olsun, iyi akşamlar. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Şubat 2014 23:08
zillieylul

Orijinalden alıntı: tinazor

Geçmiş olsun.

Metin Abi valla başınıza gelen bu iç karartıcı olayı o kadar olgunlukla ve samimi anlatmışsınızki, normalde böyle şeyleri okuduğunda içim daralır, ben yaşamışım gibi bunalırım ama ne yalan söyleyim tebessüm ederek okudum :) Bu yüzdende birşeyler yazma ihtiyacı duydum. Tekrar geçmiş olsun, iyi akşamlar. 


İlginize teşekkür ederim. Sağolun. Evet gerçekten çok komik, bizim ev halkı bile eylül'e arada bir BAK KIZIM DIŞARDA PİKNİK YAPANLAR VAR hadi falan demeye başladılar. Sabıkalı ya nasılsa.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Şubat 2014 23:10
zillieylul

Artık eylül yemek yemediği zaman çözümü bulduk. salonda piknik düzeni alacağız :))))))))

(6 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Şubat 2014 23:10
alicea

Orijinalden alıntı: zillieylul

Orijinalden alıntı: tinazor

Geçmiş olsun.

Metin Abi valla başınıza gelen bu iç karartıcı olayı o kadar olgunlukla ve samimi anlatmışsınızki, normalde böyle şeyleri okuduğunda içim daralır, ben yaşamışım gibi bunalırım ama ne yalan söyleyim tebessüm ederek okudum :) Bu yüzdende birşeyler yazma ihtiyacı duydum. Tekrar geçmiş olsun, iyi akşamlar. 


İlginize teşekkür ederim. Sağolun. Evet gerçekten çok komik, bizim ev halkı bile eylül'e arada bir BAK KIZIM DIŞARDA PİKNİK YAPANLAR VAR hadi falan demeye başladılar. Sabıkalı ya nasılsa.
ben piknik yaparken bu dünyalar güzeli yemeğime dalsa elimle beslerim ah yavrum canın mı çekti köftelerden de buyurmaz mısın :D 

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2014 02:55
eylul10

Herkes sizin kadar anlayisli mi?? Hemde köfte ikram edecekler :))

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2014 15:15
chelsea2014

Acıkcası halınıze yasadıklarınıza cok uzuldum. Ulkemızde ne yazıkkı kopeklerı degıl bazı hadsızlerı dovmek gerek. Size vurmak ne demek. Anlıyorum naif kendi halinde bu tip seylerle ugrasmak yada ıcınde bulunmak ıstemeyen bırısınız hepımız oyleyız ama boyle durumlar bu ulkede olabılıyor.kopegı degıl keske kavgacı adamları cezalandırsaydınız. Kske sıkayetcı olsaydınız. Emınım boburlene boburlene evlerıne gıtmıslerdır. Ne yazıkkı egıtım gormemıs cahill cuhela halkımıza " efendim ozur dilerim " işe yaramıyor hatta geri cekildiğiniz için ustunuze gelmek istiyorlar bıldıgınız kopek dovusleri gibi. Bu tip durumlarda ilk olarak karsı tarafı dınleyıp onların uslubuna gore cevap vermek en ıyısı. Gundelık hayatta da toplantıya gırdıgımızde ısyerınde vs. Ilk karsı tarafa soz verip sonra konusmak etkılıdır. Burda da onuyapabılırsınız.

Cokmgecmıs olsun. Bu tip insanları tutuklattırıp hapıslerde curutmek lazım. Yada anladıkları dılden konusmak..

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2014 17:53
zidanee

Geçmiş olsun ama haksız durumdasınız. Biz köpeğimizi koşturacağız diye baskasının huzurunu kaçırmaya hakkımız yok.Orada hamile,yada kalp hastası biri bulunsaydı ? yada bir cocuk korkup düşseydi ? Bunları düşününce oradakilerin size saldırmasını haklı buldum . Herkez köpeğini serbest bıraktığı için biz sahile gidemiyoruz, köpeğinizi tutarmısınız dediğim de en nefret ettiğim cevap saldırmıyor ! Benimde böyle diyen sahiplere saldırasım var.Ne olursa olsun köpeğinizi tasmasız gezdirmeyin ,  bu sefer ucuz atlatmıssınız daha kötüsüde olabilrdi. Tekrardan geçmiş olsun .

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2014 18:03
burakkaanefe...

arkadaşın dediği gibi kalp hastası vs olabilirdi bu durumda siz haksızsınız fakat ordaki insanların yaptığıda terbiyesizlik hemen şiddete başvurmak zararı karşılayacağınızı söylemenize rağmen insanların bu yaptığı çok kötü geçmiş olsun Allah kimseye yaşatmasın böyle durumlar .

09 Şubat 2014 16:07 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2014 19:51
serramtt

herseye okey ama köpeğinizin yürüyüşünü sadece gece ve günde 1e düşürürseniz ona ders vermiş değil böbrek sağlıyıla oynamış olursunuz.bir köpeğe 24 saat çiş tutturmak hiö adil değil ilerde büyük hastalıklarla başetmek zorunda kalırsınız çok pişman olursunuz zira böbrek bozulmaya başlayınca yapacak birşey yok.çok sevdiğim bir dostumun köpeği ameliyat sonrası böbrek yetmezliğine girdi, 1,5 yaşında köpek ellerinden kaydı gitti kimse birşey yapamadı.

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2014 22:08
edaoscar

Çok sinirim bozuldu okurken ya.. geçmiş olsun

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

2 üye şu anda sitede. Ayrıca 598 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar