07 Ağustos 2017 17:07   şikayet Et
barankeskin

Köpeğim Havlamıyor Korkuyor
Merhaba 4 Aylık Dişi Bi Rotweillerim Var Her Gece Geçtiğimiz Yoldada Dişi 6 Aylık Bi Alman Kurdu Var Bu Alman Kurdu Benimkini Görünce Çıldırıyor Mahalleyi Yıkıyor Benimkiyse Hiç Sesini Çıkarmadan Yürüyüp Gidiyor Ve Yolda Yürürken Islık Çalan Çağıran Herkese Gidiyor Hiç Kimseyede Sevdirmiyorum Tıpkı Golden Gibi Hiç Irkının Özelliklerini Taşmıyor Ne Yapmam Lazım Şimdiden Teşekkürler

(1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
09 Eylül 2017 22:56
mervoes

Yavru olduğu için şuan oyun yemek ve sevgiden farklı şeyler düşünmüyor biraz daha büyüdüğünde zaten koruma içgüdüsünü daha net görürsün. Ayrıca rottweiler ırkı sessiz bir ırktır saldırma gibi durumda uyarı yapmadan havlamadan direk korumaya geçer.

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Şubat 2018 20:37
destinasi

Arkadaşın dediği gibi rottweiler ırkı sessiz bir ırktır. 4 aylık köpek o şuan oyun tadında. Yavaş yavaş sezgileri güçlenecektir. Ve büyüdüğü zaman da havlayıp bağırıp çağırmaz. Eğer kötü birşey olacağını sezerse saldırı vs. o zaman gösterir korumalığını. Bu şeyleri kafaya takma tadını çıkar bebekliliğinin. Daha doğrusu her anının. 
Benim de vardı ve yaşadığı ilk tecrübe, sokak köpekleri tarafından olmuştu. Sokak köpekleri saldırdı benim kıza, önce salak oyun yapıyorlar sanıyordu sonra işin ciddiyetini sezgilediğinde 4 tane sokak köpeğine mahalle turu attırmıştı. En son soluğu yetmedi de bıraktı yok sa iki tanesini rahat götürürdü... Umarım açıklayıcı olmuştur.

Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Şubat 2018 09:47
canecorso349...

Rottweiler havlamaz, yeri geldi mi işini yapar ;) Havlayan köpek istiyorsan  kaniş al :F

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Şubat 2018 16:31
chache

Havlamıyorsa bırakıver sokağa kardeşim. Başlık şaka gibi açıklama metini stand up gösterisi. Zeus üç buçuk aylık ben dışarı çıkarmaya korkuyorum sağlıksız bir köpekten hastalık kapar düşüncesiyle aşıları tam olduğu halde niye havlamıyor diye soruyorsunuz. Kucağımda uyuyan elimi kolumu yalamaktan bir garip eden minicik köpekten ne bekleyebilirim? Köpeğiniz şuanda büyümüş kocaman olmuştur, umarım şimdide çok saldırgan diye arayış içerisine girmemişsinizdir. Rottweiler ırkını bekçi, koruma, baskın özellikleri için seçmeyin. Rottweiler'ı kocaman kafası, muazzam rengi, koştuğunda sallanan kulakları için sevin. Diğer köpeklere havlaması saldırması size haz veriyorsa merak etmeyin, canını hiçe sayıp sizi tehlike altında gördüğünde sizi koruyacaktır ama siz köpeği hak etmiyorsunuz!

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

19 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar