08 Şubat 2016 23:21   şikayet Et
worngun

Köpeğim neden kendini bana yaslıyor?
Merhabalar, benim köpeğimin yaptığı değişik bir davranış var. Mesela ben televizyon izliyorum, oturuyorum yani. Geliyor kendini iyice bana yaslıyor. Bazen kucağıma oturuyor. Hani küçük bi köpekte değil yani. İttirincede küsüp gidiyor. Acaba neden yapıyor olabilir?

09 Şubat 2016 08:02 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
09 Şubat 2016 16:08
lighto

Orijinalden alıntı: panpo

bakın size kendini yaslaması sürekli dibinizde olması özel alanınıza müdahale etmesi sizi zayıf gördüğünün bu yüzden korumaya çalıştığının size saygı duymadığının göstergesi uzaklaştırdıktan sonra gelmemesi hiç sorun değil öyle de olması  gerekir ama siz küsme olarak düşündüğünüz için vicdan yapıyorsunuz lütfen bu konuyu daha kapsamlı araştırın çünkü ne yazık ki benim yazarak anlatmam pek mümkün değil abicim bırakın artık şu cesar milan'ı izlemeyi :)))))

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2016 16:11
lighto

@worngun, 

köpeğinizin size yaslanıyor olması kötü bir şey değil. benim köpeğim de onu sevdiğimde bacağıma doğru biraz ağırlığını bırakır mesela. kucağa oturma durumu bizde yok fakat bu kişisel alana müdahale, köpeğiniz çok şımarmış falan demek değil. belki siz evde yokken diğer aile bireyine yaptı ve kucağına oturduğunda sevgiyle karşılık aldı ve bundan hoşlandı. aynısını sizde de bekliyor olabilir. 
siz istemediğinizde gitmesi de küsmek değildir bence. ilgi göremeyince başka bir şeyle oyalanmaya gidiyordur muhtemelen. çok minik bir durum ve sevgiyle yapılan bir şey olduğunu düşünüyorum. :)

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Şubat 2016 16:13
uslukucu

Orijinalden alıntı: lighto

Orijinalden alıntı: panpo

bakın size kendini yaslaması sürekli dibinizde olması özel alanınıza müdahale etmesi sizi zayıf gördüğünün bu yüzden korumaya çalıştığının size saygı duymadığının göstergesi uzaklaştırdıktan sonra gelmemesi hiç sorun değil öyle de olması  gerekir ama siz küsme olarak düşündüğünüz için vicdan yapıyorsunuz lütfen bu konuyu daha kapsamlı araştırın çünkü ne yazık ki benim yazarak anlatmam pek mümkün değil abicim bırakın artık şu cesar milan'ı izlemeyi :))))) Neden bence gayet mantıklı :D zamanım olduğunda kendi köpeğimi o şekilde geliştircem video çekimi falanda yapcam işey yararsa kanıtım olcak ;)

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Şubat 2016 21:48
cakilim38

Köpeğinizin size yaslanması sizin bölgenize saygı göstermediğini belirtir. Köpeklerin dünyasında lider her zaman saygı duyulacak ve o istemediği zaman girilmeyecek bir bölgeye sahiptir. Asla size yaslanmasına izin vermeyin. Gerekirse küssün hiç önemli değil sonunda barışır ama siz onu yanınıza çağırmadıkça gelip yaslanmasına izin vermemeniz gerekmektedir. Gerçekten önemli bir husus.

Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Şubat 2016 00:22
yibo

Yaslanmanın bir çok nedeni olabilir ve köpeğin o andaki piskolojisiyle ilgilidir.Benim köpeğim yeri geldiğinde koynumda uyur ve komutlarımdan asla çıkmaz bu aradaki bağ ile ilgilidir.Liderlik bir noktaya kadar doğrudur.Herşeyi düzgün yapar gerkeli güveni sevgiyi ve disiplini tutarlı sekilde veririseniz köpeğiniz içgüdüsel takipciniz olur bir nevi gölgeye dönüşürler ve erkek köpeğiniz dönemindeki dişilere bile sizin için sırt çevirir.Yaslanmaya gelince kuyruk sallayarak gelip sırtı dayarsa sevilmek istiyordur sırtını kaşıyın masaj yapın bu onu oldukça rahatlatır mest olurlar bazen bu cinsel dürtüleride tetikler özellikle goldenlarda onu engelleyin:).Korkunca dayanıp yaslanırsa güven bulmaya çalışıyordur bunu engelleyin bir nevi korkuyu beslersiniz.Bir köpek sahibini zayıf görüyorsa ondan korkuyorsanız köpek sürünün güvenliği için liderliği ele almak zorunda kalırki bunu aslında istemez bu bi yüktür köpekler itaati sever.Liderliğinide mama kabına dokundurmayarak kanepelerden asla inmeyerek bunlara karşı direnip saldırarak alanınıza saygı göstermeyerek yapar.


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

1 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar