29 Aralık 2014 23:27   şikayet Et
cerooki

Köpeğim söz dinlemiyor?
Arkadaşlar merhaba. 20 aylık erkek pug cinsi bir köpeğim var. geldiğinde çok küçük ve tatlıydı biz de kıyamadığımızdan biraz şımarık büyüdü. ev ahalisi de kendisiyle sert bir şekilde oyun oynadığı, o da bundan hoşlandığı için sert uyarıları oyun sanıyor. sahibi olduğumu biliyor dinlemesi gereken yerde söz dinliyor ama kapı tırmalama ve yatağa çıkma konusunda aşağı da atsam uyarsam da oyun sanıyor bıraktıramadım aylardır. ne yapabileceğimi bilmiyorum yerde yatmaya ve kapı tırmalamamaya alıştırmak lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

29 Aralık 2014 22:58 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
30 Aralık 2014 00:57
goldenyavruc...

Bnmde inatçı bi ırk olan akitam var.Özellikle şiiit ve hayır kelimesini kullanıyorum yataktan bu şekilde indirip önünde ayakta durup gözlerinin içine bakabilirsin taki o gözlerini çekip oturana kadar ona yukardan bakmaya devam et.Önce daha inatçı davrananiliyolar zamanla sürekli buşekilde davranınca itaatkarlığı artıp inatçılığı azalıyor.Ama sabırlı davranman gerek asla kaçmasına izin verme,karşında durmalı,taki oturup sakinleşene kadar.Liderliğini kabulettirirsen ilerde eğitmen dahakolay olur.Nacizane fikirlerimdir:)

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

30 Aralık 2014 20:21
cerooki

Bugün denedim karşısında dikilip gözlerimi ayırmadım direkt anladı oturdu teşekkür ederim tavsiyen için devam ettirebilirim inşallah bu durumu:)

Alıntı Yaparak Cevapla   

02 Ocak 2015 13:40
goldenyavruc...

Orijinalden alıntı: cerooki

Bugün denedim karşısında dikilip gözlerimi ayırmadım direkt anladı oturdu teşekkür ederim tavsiyen için devam ettirebilirim inşallah bu durumu:)

Sadece biraz sabır gerektirir sıkılmadan devam ettirirsen inan daha sonra sen söylemeden ne yapmaları gerektiğini anlıyorlar.Sonunda ödüllendirebile bilirsin.Rica ederim yardımcı olabildiysem☺️

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

17 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar