03 Aralık 2019 00:54   şikayet Et
thegoldenfly

Köpeğim sürekli olarak çişini yapıyor
Merhaba, bu söyleyeceklerimi ilk kez yaşıyorum ve gerçekten çaresiz kaldığım için yazıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Ben yaklaşık 4 ay önce barınaktan küçük ırk bir köpek sahiplendim 2 yaşlarında, dişi, kısır (aldığımızda 1 hafta olmuştu kısırlaştıralı) ve sokak köpeği olduğunu düşünmediğimiz bir köpek çok heyecanlı ve sürekli oyun istiyor hatta fazla oyun istiyor ev köpeği olduğu belli önceden çünkü halıları ve kabloları biliyor o konuda sorun yok sorunumuz tam olarak şu;
İsmi Bunny çünkü aynı tavşan gibi hareketleri var çok sevimli çok şeker ama son 1 aydır size abartısız 1 aydır sürekli çişini yapıyor mesela oyun oynamak istiyorum biraz böyle yanıma çağırıyorum hemen çişini yapıyor biraz zaman geçiyor başka bir konu oluyor mama vermek istiyorum elimi uzatıyorum çişini yapıyor ve bunları hep yatağıma yapıyor anlamıyorum benden tam olarak ne istiyor ama gerçekten bu durum devam etsin istemiyorum dışarı çıkarıyorum mesela aralıksız 5 saat geziyor sonra aklına gelirse çişini yapıyor bazen çok nadiren yatağıma çıkmasın diye uyarıyorum hemen çişini yapıyor uyarı dediğim de "çıkma" "in" bunlar yani kalkıpta bağırmıyorum yanıma çağırıyorum hemen çişini yapıyor artık çok sıkıldım bir gün sinirli anıma denk gelecek de yanlış bir şey yapacağım bu sefer komple aramız bozulur diye çok korkuyorum zaten insanlara karşı çok güvensiz ve çok agresif aileme bile zor alıştı bana olan güveni gitsin istemiyorum eğitime de şu sıralar yollayamam o yüzden bana kendim halledebileceğim bir çözüm önerirseniz çok mutlu olurum.

03 Aralık 2019 00:55 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
03 Aralık 2019 14:49
mehmet00001

Merhaba, korkudan ya da aşırı heyecandan dolayı da çişini yapıyor olabilir. Bir diğer dikkat çekici konu ise bunu hep yatağa yapıyor olması. Yatağı kendi bölgesi gibi görüyor ve kimseyle paylaşmak istemeyerek, çişini yaparak işaretliyor da olabilir. Muhtemelen çişini hep aynı yere yapmak isteyecektir. Bence yatağın bulunduğu odaya hiç girmesin. Çişi geldiğinde odaya gidip muhtemelen yine aynı yere çişini yapmaya çalışacaktır. Bu durumda acilen dışarıya çıkarıp gezdirmeyi deneyin. Sakın sert yapmayın, kalbini onaramayabilirsiniz bir daha. Umarım işe yarar yazdıklarım. İyi günler dilerim. 


Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

9 üye şu anda sitede. Ayrıca 1182 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar