14 Nisan 2019 15:14   şikayet Et
cagatay42

Köpeğim Sürekli Yatıyor
Merhaba arkadaşlar. Ben 2 hafta önce barınaktan bir tane ufak köpekcik sahiplendim. Henüz 3 aylık civarı olduğunu söylediler. Geldiğinde sürekli yatıyordu ama hastaydı. Çok kötü şekilde nefes darlığı yaşıyordu. Daha sonra veteriner eşliğinde günlük olarak ilaç ve serumu uygulayarak çok şükür iyi duruma getirdik. Yalnız hiç tasma bağlamadığımız halde sürekli olarak kulübesinde yatıyor. Arada güneşlenmek için bahçede yatıyor. Boş boş bizlere bakıyor. Ödül maması felan herşeyi denememe rağmen bir sonuç yok. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Cinsini de bilemiyorum barınaktan aldığım için. Fotoğrafı ekliyorum.

(1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
15 Nisan 2019 18:53
imipenem

öncelikle yaş tespiti yapın. 

sonrasında üst seviye bir mama ile besleme yönüne gidin.
bazı kaynaklarda güneşin çok etkili olmadığı söylense de büyüme devresinde, güneş banyosu her zaman için iyidir. 
iç parazit tedavilerini tekrarlatın.
sonra aşı yaptırmadan bir kan sayımı ve kan sayımı sonucuna göre distemper gibi hastalıklara karşı test yaptırmanız ilerisi için avantaj olacaktır (hızlı olanlardan değil, elisa mümkünse)
sonrasında kalp-akciğer muayenesi yapılması lazım.
sürekli yatması halsizlik, halsizlik yaratan hastalıklar veya kalp akciğer problemlerinden kaynaklanıyor olabilir veya hastalık geçmişi sebebiyle toparlama döneminde olabilir. en iyisi yetersiz beslenme diyebilirim. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Nisan 2019 00:19
cagatay42

Beslenmesi için yaş mama kuru mama olarak en iyilerinden almaya çalıştım. İç paraziti yapıldı. Arkadaşımın birisi veteriner geliş kontrolünü yaptı. Güneş banyosu için salınık olduğundan dolayı güneş çıkınca güneşe yatıyor direk. Ben de bademimin artık diğer yavrular gibi koşup oynamasını istiyorum. Bu yüzden kan testini yaptırıcam. Teşekkürler.

Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Mayıs 2019 01:42
regi

sosyalleştirmeyi deneyebilirsiniz ama daha 2 hafta olmuş geleli. herhangi bir sağlık sorunu yoksa zamanla bulunduğu yeri kabulleneceğini düşünüyorum. ares bana geldiğinde ilk 2 ay beni sahip olarak kabul etmemişti. dışarı çıkmak bile istemiyordu benimle ve ben kucağımda taşımıştım sürekli. umarım kısa sürede toparlar.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar