14 Nisan 2019 15:14   şikayet Et
cagatay42

Köpeğim Sürekli Yatıyor
Merhaba arkadaşlar. Ben 2 hafta önce barınaktan bir tane ufak köpekcik sahiplendim. Henüz 3 aylık civarı olduğunu söylediler. Geldiğinde sürekli yatıyordu ama hastaydı. Çok kötü şekilde nefes darlığı yaşıyordu. Daha sonra veteriner eşliğinde günlük olarak ilaç ve serumu uygulayarak çok şükür iyi duruma getirdik. Yalnız hiç tasma bağlamadığımız halde sürekli olarak kulübesinde yatıyor. Arada güneşlenmek için bahçede yatıyor. Boş boş bizlere bakıyor. Ödül maması felan herşeyi denememe rağmen bir sonuç yok. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Cinsini de bilemiyorum barınaktan aldığım için. Fotoğrafı ekliyorum.

(1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
15 Nisan 2019 18:53
imipenem

öncelikle yaş tespiti yapın. 

sonrasında üst seviye bir mama ile besleme yönüne gidin.
bazı kaynaklarda güneşin çok etkili olmadığı söylense de büyüme devresinde, güneş banyosu her zaman için iyidir. 
iç parazit tedavilerini tekrarlatın.
sonra aşı yaptırmadan bir kan sayımı ve kan sayımı sonucuna göre distemper gibi hastalıklara karşı test yaptırmanız ilerisi için avantaj olacaktır (hızlı olanlardan değil, elisa mümkünse)
sonrasında kalp-akciğer muayenesi yapılması lazım.
sürekli yatması halsizlik, halsizlik yaratan hastalıklar veya kalp akciğer problemlerinden kaynaklanıyor olabilir veya hastalık geçmişi sebebiyle toparlama döneminde olabilir. en iyisi yetersiz beslenme diyebilirim. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar