29 Ağustos 2014 12:49   şikayet Et
balti

Köpeğim tuvaletini yapmıyor?
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 20 gündür tatildeydim. Bu süre içerisinde 10 gün babam baktı Balti' ye. Aynı düzenle ilerlediler. Günde 1 saat parkta oynatıyorduk tuvaletini günde iki veya bazen üç kez balkona yapıyordu; temizliyorduk. Fakat son 10 gün babamda tatil programına katılacağı için köpeği bir köpek oteline verdik. Eğitim almayacaktı sadece konaklayacaktı. Özel bir görüşme yapıp Diğer köpeklerle bir arada tutulmamasını istedik; kızgınlık dönemini yeni bitirmişti. Onlarda 10 gün boyunca Balti' yi 3-4 aylık köpeklerle birlikte olan tarafta misafir ettiler. Yalnız kızımız çok hareketli olduğu için eğitmen gönlünden koparak tasma ile gezdirme eğitimi vermiş bu süre içerisinde; geldiğinde çekmemeye başladı, dışarıdaki her şeye karşı oldukça sakin davranıyordu. Ben arkadaşlarından ayrıldığı için öyle davranıyor sanıyordum ki... değilmiş. Dün öğlen eve getirdik zaten ondan beri hem çok sakin ( oyun oynuyorken yine hareketli ) hem de tuvaletini yapmıyor. Dün tuvalet eğitimi aldı mı diye konrol için 2 saat kadar dışarıda dolaştırdım yapmadı. Eve geldi yine yapmadı. saat 10:30' a kadar yapmayınca hayvan kendini tutuyordur diye ışık hızıyla dışarıya çıkardım yok yine yapmadı. Sorun nedir sizce?

30 Ağustos 2014 00:27 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
29 Ağustos 2014 12:53
tubikk

İki ihtimal geldi aklıma. 1-tuvaletimi yapıp yiyor olabilir mi? 2-sindirim sisteminde bi sıkıntı olabilir kabızlık çekiyordur. Sonraki öğünde mamasını yoğurtla karıştırıp verin veya yaş mama da yardımcı olacaktır.

Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Ağustos 2014 12:59
balti

Bu konuyu açarken balkona yaptı Sağolsun, utana sıkıla yaptı ama... 1 saat dışarıda bekledim oynatmadım bile yapsın diye. Eğitim başa düştü napalım artık :D 

Teşekkür ederim cevabınız için, tuvalet araları bu şekilde 1,5 güne çıkarsa dediğiniz gibi yapıcam.

İyi günler :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

Şu anda gezen üye yok, üye olun! Ama 1 kişi sitede giriş yapmadan dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar