03 Eylül 2018 13:47   şikayet Et
ktycnpkcn

KÖPEĞİM YERE YATIYOR


Arkadaşlar merhabalar. Benim çok büyük sıkıntım var. 10 aylık golden kırması bir köpeğim var. Sokakta gezdirdikten sonra eve dönerken kendini yere yatırıyor ve ordan hiç kalkmıyor. Özellikle cadde ortasında yada apartman giriş kapısında ve sokak girişine gelince kendini yere bırakıyor ve ölü gibi yatıyor resmen yerde hareket ettiremiyoruz. Kucağımıza alıp götürmeye çalışıyoruz elimizi kolumuzu ısırıyor kaldırtmıyor kendini. Bunun önüne nasıl geçebilirim. Tasmasından zorla çekmeye kalkıyoruz bazen çok zorlayınca mecburi kalkıyor bazen orda ölse kalkmıcak duruma geliyor. Tavsiye verirseniz sevinirim. Nasıl öğrendi hala anlamış değilim.

03 Eylül 2018 13:47 tarihinde düzenlenmiş. | (1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
03 Eylül 2018 17:43
mostalker

yön değiştirdiğinizde yürüyor mu? 

Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Eylül 2018 18:17
ktycnpkcn

Hayır hiç bir şekilde yere yatıyor ve hiç bir şekilde kaldıramıyoruz. Yere yattığı zaman onu götüremiyeceğimizi biliyor çünkü inatla kalkmıyor. Bazen apartmanın içinde yatıyor bel tasmasından çekiyorum mesela hiç kalkmadan yerde sürüklene sürüklene götürüyoruz asansöre kadar. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Eylül 2018 08:47
mayayl

kardeşimin köpeği de sizin dediklerinizin aynısını yapıyordu ve göğüs tasması kullanıyordu. bir tavsiye üzerine göğüs tasmasını bırakıp boyun tasmasına geçti. boyun tasmasından sonra köpek yere yatma huyunu bıraktı. aynı durumdan dolayı mıdır bilmiyorum ama bir deneyin isterseniz.  
Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Eylül 2018 21:11
mostalker

bazen gitmek istemediği için yapıyor büyük ihtimalle köpeğiniz size o an hayır dıyor benim köpeğimde yapıyor bunu ve hala da bu devam edıyor aslında yürüyüşten eve dönelim artık dıyorum yatmaya baslıyor kıpırdamıyor kitliyor kendini gelmiyor ev yönüne doğru ama baska yoldan gittigimde yani yattıgı zaman yol değiştirdigimizde yürüyor 

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Eylül 2018 01:52
banbis

Gezmelere doymamış, benimki de yapıyor ama küçük olduğu için kucaklayıp eve dönüyorum

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

38 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar