25 Temmuz 2014 17:57   şikayet Et
tysonu

Köpeğimin ilk eğitimi için tavsiyeleriniz?
Merhaba kızım 2 aylık rottweiler ve otur eğitimine başladım küçük sosisi 10 parçaya ayırdım ve her doğru davranışında vermek istiyorum ama inanılmaz heycanlanıyor. Bir sürü video izledim genelde ya arkasından hafif bastırıp biz oturtup aferin diyip denicez yada ödülü gösterip başından arkaya doğru götürüp oturmasını sağlicaz ama gördüğü anda hemen atlıyor ve almaya çalışırken elimide ıssırıyor , göstermediğim zaman otur diyip bi şekilde oturduğunda aferin diyip ödülü vermek için çıkardığımda gördüğü anda sıçrıyor kapmak için elimide ıssırıyor böyle olunca ne yapacağımıda şaşırdım bana tavsiyeler verir misiniz ve rottweiler sahipleri bana gelecek ve şuan için tavsiyeler verebilir mi? Şimdiden herkese teşekkürler :) 

28 Eylül 2014 15:55 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
25 Temmuz 2014 18:16
alicea

köpek komutu doğru yapmadan ödülü vermiceksiniz, heyecanlandığında zıpladığında tepkisiz kalın, tam olarak oturduğunda önce başını okşayıp sonra ödül yiyeceğini verin, yiyeceği elinizde görmesse daha iyi olur, cebinizde taşıyabilirsiniz, otur, gel gibi temel komutları 1 günde öğreniyorlar. sürekli komut öğretmeye çalışmak doğru değil, birlikte yaşarken zaten zamanla hepsini öğreniyorlar.

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Temmuz 2014 18:30
tysonu

Orijinalden alıntı: alicea

köpek komutu doğru yapmadan ödülü vermiceksiniz, heyecanlandığında zıpladığında tepkisiz kalın, tam olarak oturduğunda önce başını okşayıp sonra ödül yiyeceğini verin, yiyeceği elinizde görmesse daha iyi olur, cebinizde taşıyabilirsiniz, otur, gel gibi temel komutları 1 günde öğreniyorlar. sürekli komut öğretmeye çalışmak doğru değil, birlikte yaşarken zaten zamanla hepsini öğreniyorlar.Komutu doğru yaptığında veriyorum ama daha veremek için uzanırken sıçrıyor tamam bundan sonra sıçramayabaşladımı tepki vermicem , birde sevmeye çalıştığımda da ağzını açıp elime doğru götürüyor acıtmasada ıssırmaya çalışıyor benden önceki sahibi anne altından almış 1 hafta sonra işe girdiği için bana verdi , elini ıssırması için ağzına götürüyordu o bu alışkanlık ondan gelmiş olabilir mi?

Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Temmuz 2014 22:07
jaro

köpek eğitiminde tanıdığım ve değer verdiğim kişiler arasında  emre saçkesici  yi sizlere önerebilirim 0 543 487 4684 nolu telden ulaşabilirsiniz yardımı olacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Temmuz 2014 00:19
tysonu

Orijinalden alıntı: jaro

köpek eğitiminde tanıdığım ve değer verdiğim kişiler arasında  emre saçkesici  yi sizlere önerebilirim 0 543 487 4684 nolu telden ulaşabilirsiniz yardımı olacaktırteşekkürler yarın arayacağım :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Temmuz 2014 11:45
lighto

valla ben otur ve yat benzeri şeyleri başta gözlem yapıp oturduğu anlarda ''otur'' diye tok bir sesle söylemeye başladım. 2-3gün sonra poposuna bastırıp oturtmaya başladığımda öyle pek bir tepki göstermedi. sonra sosisle iyice pekiştirdim.
ilk günler oturduğu yattığı zamanları az buçuk anlayıp, onlardan birini yaptığı anda sesli olarak o komutu söylemekte fayda olabileceğini düşünüyorum. başlangıç için hiç yoktan iyidir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

37 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar