11 Haziran 2014 02:11   şikayet Et
haksiz

köpeğimin ne yapmak istediğini anlayamadım.
3aylık patim var ve tuvalet eğitimi var. Müthiş zeki köpek. Hızlı öğreniyor. Konutları da biliyor. Ancak son zamanlarda değişti. Emir veriyorum bana havliyo , çişini 2dakikada bir sürekli evin içine yapıyor. Işine gelince gazeteye. Anlayamadım gitti. Ne yapmam lazım ne yapıyor? Anlayamadım.

Gelen Cevaplar
11 Haziran 2014 02:36
haksiz

Ama uzun zamandır gazeteye yapıyordu. Yani 1aaydır filan. Devam edeceğim o zaman egitime, peki komut verince havlaması¿¿

Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Haziran 2014 02:48
haksiz

Imam peki bu ödüllendirmek ne zaman bırakacağım?

Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Haziran 2014 03:11
haksiz

Sahiplenmeden önce de araştırma yaptım. Hala yapıyorum.gerçekten tam istediğim gibi açıklamayı yapabildinız şuan o kadar iyi anladım ki gerçekten çok çok teşekkür ederim :)
Deneyeceğim bunları da.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Haziran 2014 11:26
ard26tr

Orijinalden alıntı: toraman35

Orijinalden alıntı: haksiz

Imam peki bu ödüllendirmek ne zaman bırakacağım?


Bir komutu öğrenirken önce her seferinde ödüllendiriyoruz. Tam olarak öğrenince ilk başlarda 3 komut 1 ödül sonra ki dönemlerde dearayı açıyoruz işte 3 günde 1 kere ödül. Ödülün ne zaman geleceğini bilememeli ki her zaman uygulasın komutu. Onun için tam öğrendikten sonra ödülü vermeyip vermeyip birden süpriz olarak veriyoruz. Ödül her zaman yiyecek olmamalı kimi zaman okşamanız, kimi zaman sevdiği oyuncağı vermek. Kimi zaman sevdiği bir oyunu oynatmak. Çoğu kişi yapmaz ama köpekler gezmeyi çok sever eğer gezmeye çıkmadan önce hep aynı şeyi söylerseniz. (HADİ GEZELİM) gibisinden ileride HADİ GEZELİM kelimesi onun için en büyük ödül olur. Mesela ben gezmeden önce düke bahçedeki bütün dağıtmış olduğu oyuncaklarını toplatıyorum sonra gezdiriyorum. Eğer hepsini getirmezse gezmeye çıkmıyoruz. Sırf gezmeye bir an önce gidelim diye fişek hızında topuyor oyuncaklar. Eğitim hayatının her evresinde olacak ödülde öyle. Bugün sosisle kandırdığınız köpeğiniz ileride sosise burun kıvırır halede gelebilir.


Hocam cevap yazmak için giriş yaptım.Vallahi helal olsun böyle bir açıklama yapmak her babayiğidin harcı değildir.:)

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

7 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar