28 Şubat 2019 22:34   şikayet Et
dhsdf

Köpeğm için tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Merhabalar, Yaklaşık iki ay önce 1,5 yaşında cocker golden kırması bir dişiyi petshoptan aldım.(sahiplenmek için çok bakınmıştım ama olmadı). Onu aldığımda 6 ay önce bir doğum yaptığını söylediler, arka memesinde bir kitle vardı hiç bir aşısı yapılmamıştı ve çok bakımsızdı... Sorunum şu ki öyle tahmin ediyorum bu köpeği dövmüş korkutmuşlar, çünkü onu her sevip kucakladığımda boynunu bacaklarımın arasına eğiyor öylece bekliyor. Göz teması kurmaktan çok kaçınıyor. Ilk geldiği zamanlar mamasını tek tek ağzına alıp uzağa gidip yiyor bir gözüyle beni keserek geri dönüyordu, bunun gibi bir sürü şey var aslında.. Mesela ben bir komut öğretmeye çalıştığımda veya bir şeyi anlamamışsa köşeye sıkıştıgını hissedince göbeğini dönüyor bunu çok sık yapıyor ve ben bu acizliğini hiç sevmiyorum. Boy boy top aldım oynatmaya çalıştım hiç oralı olmadı. Kong aldım onunla oyalanıyor arada.. Yaklaşık 2 haftadır her gün bir cocker ve bir golden bulusturuyorum onu parkta. Tasmasız geziyor koşuyor ama diğer köpeklerin oyun davetlerine katılmıyor, onları ve etrafı kokluyor devamlı. Köpeklerle oynamayı bilmediğini düşünüyorum çünkü anlamıyor gibi bakıyor o zamanlarda.. Bir de gelip geçen onu okşayan herkesin dibinde boynunu büküp uzunca sevgi dileniyor.. Bana bu köpeği açmak için tavsiye verin lütfen, ben istiyorum ki eve geldiğimde ürkekçe kuyruğunu sallamasın üstüme atlasın, diğer köpeklerle boğuşsun, mutlu olsun. Ve bir de oyuncak tavsiyesi rica ediyorum, çünkü onu oynatmayı ben de beceremiyorum herhalde.

01 Mart 2019 17:15 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
01 Mart 2019 19:28
tarsuslureyi...

Aynı sorun bendede var 2 aylık alman kurdum çiftlikten geldi insan görünce titriyor korkuyor ya görseniz gözlerini kaçırıyor böyle pel pel bakıyor aşşa falan indiriyorum yok gram yürümüyor sadece duruyor bunu nasıl halledecek arkadaslar

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Mart 2019 07:30
perfectte

Merhaba kopegin sosyallesmesi parka saldim hadi diger kopeklerle oyna seklinde olmaz maalesef.

Kopeginizin sosyal olmaya ihtiyaci var benim size onerim o bulustugunuz cocker larin birini alin sonra kendi kopeginizi ikisinede tasma kayisi takin ayni elinizde ayni tarafinizda bolca yuruyun ama sihirli bir dokunus beklemeyin yavas bir surec olucak..

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

5 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar