12 Ocak 2019 13:44   şikayet Et
cinskedianta...

KÖPEKLERDE REHABİLİTASYONLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZI YANITLIYORUZ
Köpeklerde evde ve bahçede bakılan farketmeksizin yaşadığınız sosyalleştirme, eve adaptasyon ve uyum vs vs gibi konularla ilgili yaşadığınız her türlü sorunu bana sorabilirsiniz. Normalde sorulara cevap veriyordum fakat baktım ki cevaplayabileceğimin üzerinde çok çok fazla sorular var. En iyisi herkesi toplayayım ben cevaplayayım dedim.
Ufak tefek problemlerinizi burda çözmeye çalışalım, büyük sorunlarınızla ilgili ise instagram adresimizden ulaşabilirsiniz
İnstagram:antalyapetraininghotels

Gelen Cevaplar
12 Ocak 2019 14:50
sibelizma

O zaman ben yazayım hemen :) 9 aylık setter melezi köpeğim var kısırlaştırıldı. 5-6 aylık olana kadar köyde kaldığı için çok fazla çocuk ve insan görmedi. Özellikle çocuklara karşı çok agresif. Isırmaya kalkmıyor ama üstlerine yürüyor ve havlıyor. 2 yaşında ilk köpeğim normalde çok sosyal herkese sevdirir kendini fakat bu yavruyu aldığımızdan beri kim sevmeye kalksa setter melezi olan hırlıyor ve havlıyor o öyle tepki verince sosyal olan köpeğimiz de aynısı yapmaya başladı. Çocuklarla ve insanlarla sosyalleşmesi için parklara getiriyorum çocuklar yiyecek vs veriyor o zaman sesi çıkmıyor ama yiyecek bittiği an tekrardan havlama başlıyor. Çocuklara sevdiremiyorum çünkü  sırt tarafından fln sevdirmeye kalktım duruyor duruyor birden dönüyor maalesef.

Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Ocak 2019 04:46
xlucy

2. soru da benden gelsin :).1.5 yaşında dişi pug köpeğim var.Yavruluğunda gençlik hastalığı atlattığı için dışarı çıkması biraz uzun sürdü.5-5.5 aylıkken dışarı çıkabildi.İnsanlarla ilgili hiçbir problemimiz yok fakat köpek kedi ya da farklı bir hayvan gördüğünde sürekli havlıyor.Veterinerimizde ise gördüğü kedi dahi olsa havlamıyor.Bugüne kadar beraber oynadıkları tek köpek veterinerimizdeki köpek onun dışındakilere büyük ırk küçük ırk demeden havlıyor.Bir diğer problemimiz ise sadece evde biz varken kapıdan gelen seslere ( karşı komşunun evden çıkarken çıkarttığı sesler ya da komşuların merdivenden çıkması kapıyı kapatması gibi sesler ) kapıya bakarak havlıyor.Evde kimse yokken eve geldiğimde kapının önünde bilerek ses çıkartsam da kapıyı bilerek anahtarla açarken ses yapsam dahi ses çıkartmadan kapının önünde bizi bekliyor.Bekçilik yapıp dışardan gelen sesi bize bildiriyor dicem fakat evde kimse yokken herhangi bir havlaması yok.Bu iki huyunu nasıl değiştirebilirim acaba.


Not : Köpeğim 11 aylıkken kısırlaştırıldı.

13 Ocak 2019 02:51 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Ocak 2019 23:16
xmettee

merhabalar 7 aylık bir şivava sahiplendim 1 ay önce evde annem erkek kardeşim ve ben dışında kimseyi odaya almıyor sürekli havlıyor yeri geliyor saldırıyor ve dışarıda genel olarak erkeklerden çok korkuyor daha önce sahiplendiğim kişide dayak yediğini düşünüyorum babam ve büyük babam kapalı kapının önünden bile geçse havlamaya başlıyor en ufak seslerinde havlıyor ikisi de çok sevmek istiyorlar fakar rıfkı kendini sevdirmiyor 1 aydır veterinerler petşoplara sordum kimseden net bi cevap alamadım

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

28 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar