10 Şubat 2018 00:18   şikayet Et
hera0830

Neden bu kadar uyuyor olabilir
Merhabalar 5.5 aylık bir bebeğim var ve şehir değiştirdik ailemle kalabalık bir şekildeydik şimdi ise hera ve ben yalnızız evde. sabah uzun uzun yürüyüşler yapıyoruz geldiğimizde biraz daha oynuyor ve saat 5 gibi uyuklamaya başlıyor önceden yemek kokusu duyduğu gibi delirir durum ne olursa olsun çıldırır kalkardı şimdiyse kesinlikle uyanmıyor. seslere dönüp bakıyor ama kalkmıyor kendi mamasını da pek yemiyor iştahıda kesildi. Ev kalabalık olmadıkça mutlu olmuyor ve uyuyor oyun oynatmaya çalışıyorum mutlu olur diye hiç pas vermiyor sadece dışarıda mutlu nasıl eski neşesine kavuşturabilirim.

Gelen Cevaplar
10 Şubat 2018 09:16
safarihami

Şuan yerini yadırgadığı için uyumayı tercih ediyor hem alışmaya hemde bir nevi trip arıyor diyebiliriz daha cok sosyalleşirse yeni konumuna alışacaktır. Dışarıya çıktığında arkadaşlarını görme hevesi olduğu için evde sıkılıyor olabilir şu aralar.

Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Şubat 2018 11:16
bkakaan

henüz 5.5 aylık olduğunu göz önünde bulundurursak zaten günün 12 saat civarı bi süresini gelişmesi büyümesi için uyuyarak geçirmeli ve geçirmesi de gayet doğal, ikinci durum ise diş değiştirme döneminin ortasındasınız size bol sabırlar iştahsızlık-halsizlik-aşırı uyku-biraz agresiflik-biraz kemirme ısırma isteği-yemek seçme huyu bu saydıklarım dişlerin hepsi tamamen çıkana kadar karşılaşmanız olası ve fazlasıyla doğal şeyler tek yapmanız gereken köpeğinizin dışkısında problem olup olmadığına bakmak, halsizliği hastalık belirtisi gibi mi hafif ateş kusma var mı yoksa sadece keyfi uyku-yorgunluk gibi mi ona bakmak ve duruma göre bi vet kontrolüne götürmek ama bir şey olduğunu zannetmiyorum hem yer değiştirdiğinizi yazmışsınız ufak bir alışma süreci olur çok sürmeden açılır bir diğeri de uzun yürüyüşler yaptığınızı yazmışsınız ki yorgun köpek mutlu köpek uzun yürüyüş yapan bi köpeğin günün gerisinde uyuması fazla doğal:)

Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Şubat 2018 14:56
araldestici

Benim yavrum da 4.5 aylik ve ayni dediginiz gibi. Biz ev falan degistirmedik fakat su siralar oyun oynarken dislerini topluyorum heryerden haliyle agrisi oldugu zaman huzursuz oluyor saldirgan oluyor isirdigi hersey kan icinde kaliyor ve gunun cogunu uyuyarak geciriyor. Sagliginda da problem yok.Eskiden mamasina saldirirdi simdi keyfi yiyor istedigi zaman. Normal bu durumlar bence.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

38 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar