14 Eylül 2017 08:23   şikayet Et
nkita

Ödül maması olmadan sözümü dinlemiyor
Köpeğim şuan 3 aylık bazı temel hareketleri yapıyor otur,yat,gel,pati ver gibi ama bazen hiç yapmıyor birkaç gün öncesine kadar gel dediğimde koşarak gelirdi ama şuan hiç sözümü dinlemiyor sadece ödül maması olduğunda geliyor ve ye dediğimde geliyor yemek var sanıp:) ama böyle olmamalı tabiki bunu nasıl çözebilirim bi türlü anlam veremedim böyle yapmasına

Gelen Cevaplar
14 Eylül 2017 17:07
snacakmak

Ben de aynı problemi yaşıyorum. Köpeğim 2,5 aylık ve otur, kalk, pati ver, bırak, gel, takip et komutlarını biliyor ama otur komutu hariç hepsini ödül mamasıyla yapıyor. bunun sebebi daha küçük oldukları için olabilir çünkü yavru köpekler nasıl eğitilir mevzusunu araştırdığımda karşıma şöyle birşey çıktı; yavru köpeklerin zaafı yemek olduğu için ödül mamasıyla eğitim verin. Bu şekilde baktığımızda daha yavru oldukları için kesin bir itaat etme beklentimiz olmamalı. Belki ödül mamalarını azaltarak bu durumu çözebilirsiniz. Örneğin ilk ödül manasıyla bir komut yaptırın(mama + okşama) daha sonra o komutu tekrarlatın ve sadece aferin deyip sevin.

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Eylül 2017 11:22
busomovic

Sizin ödülünüz mama değil de sevgi olsun o zaman :)

Ben başından beri öyle alıştırdım. oturduğu zaman bile delirmiş gibi sevinip seviyordum. Kalkmak istemiyordu o zaman, seveyim diye :D
Bu şekilde alıştırırsanız ilerisi için de iyi olur, vereceğiniz en iyi ödül maması bile içten söylenen ''afffferin kızıma/oğluma'' sözünün yerini tutmaz :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Eylül 2017 13:57
halithavari1

Merhabalar kopeginiz daha suanda yas olarak cok kucuk yani bir bebek komutlari ogrenmesi uygulayacagi ve yaramazlik yapmayacagi anlamina gelmiyor cunku bu yaslarda etrafa olan meragina ve yaramazligina yenilmesi cok dogal insan cocuklari gibi dusunun yasi buyudukce daha akilli olacaktir. Daha agirbasli olacaktir. Tabiki size daha cok ilgi duymasini da saglayabilirsiniz mesela daha eglenceli olmaya calisin oyunlarla oyuncaklarla sevgiyle onunlayken daha eglenceli olmaya calisin bu size olan ilgisini arttiricaktir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Eylül 2017 15:15
onurkutuk

çok büyük problem değil bence onlar asker değil bizim dostumuz ve yaşları çok küçük henüz 

Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2017 11:51
zucc

Eğitimi tekrar etmeniz gerekiyor bence. Mama, oyuncak, tug vs ödül her ne ise görünürde olmadığında da ödüllendirileceğini anlaması gerekiyor. Micheal Ellis'in youtube'da çok güzel videoları var onlardan yardım alabilirsiniz. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

11 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar