20 Eylül 2017 14:06   şikayet Et
lokumumveben

OLGUNLAŞMA
MERAK ETTİĞİM VE CEVABINI ÇOK TARADIĞIM BİR KONU VAR. BİR ÇOK KONU BAŞLIĞINDA FARKLI YORUMLAR OKUDUM. SİZCE BİR KÖPEK NE ZAMAN OLGUNLAŞIR? 1 YAŞ MI? KISIRLAŞTIRACAKSANIZ O ZAMAN MI? CİNS FAKTÖRÜ ÖNEMLİ Mİ? MALTESE HAKKINDA ÖZELLİKLE TECRÜBESİ VE BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞABİLİR Mİ? EVET BEBEKLİKLERİ ÇOK TATLI AMA UYUMLU BİR HAYATA NE ZAMAN GEÇEBİLİRİZ? VE SON OLARAK; DİŞ ÇIKARMA, KIZGINLIK DÖNEMİ DIŞINDA ATLATACAĞIMIZ BAŞKA BİR DÖNEM MEVCUT MU?

Gelen Cevaplar
20 Eylül 2017 15:16
astroo

Ne kadar bilimsel bilemiyorum ama bana bir veteriner erkek köpekler için bacağını kaldırarak işemeye başladığı / işaretleme yapmaya başladığı zaman demişti. 


Dişi köpek kısırlaştırması farklıdır. İyi araştırın öyle karar verin ilk kızgınlığı geçirmeden yapılırsa meme kanseri çok yüksek oranda engelleniyor . Tabi başka ayrıntılarda var kişisel yorumlardan çok bilimsel kaynaklardan kendiniz araştırmalısınız.  

20 Eylül 2017 14:19 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Eylül 2017 17:09
lokumumveben

Orijinalden alıntı: astroo

Ne kadar bilimsel bilemiyorum ama bana bir veteriner erkek köpekler için bacağını kaldırarak işemeye başladığı / işaretleme yapmaya başladığı zaman demişti. 

Dişi köpek kısırlaştırması farklıdır. İyi araştırın öyle karar verin ilk kızgınlığı geçirmeden yapılırsa meme kanseri çok yüksek oranda engelleniyor . Tabi başka ayrıntılarda var kişisel yorumlardan çok bilimsel kaynaklardan kendiniz araştırmalısınız.  Veterineri ile görüştüğümde ilk regly dönemini geçirdikten sonra yapılması uygundur dedi. Araştırdığımda bu konuda 2 görüş olduğunu öğrendim. Biri regly öncesi yapmak, diğeri regly sonrası yapmak. Burda da devreye güvenmek giriyor. Bir yere güvenmek durumunda kalıyorum çünkü profesyonel değilim. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

32 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar