09 Aralık 2015 12:51   şikayet Et
hugo4

Psikolojisi mi bozuldu? :(
Cuma gunu sokakta bulduğum 1 aylık yavruyu aldım artık benımle. ilk günler korktuğu için çok sakindi sonradan hareketlenmeye başladı oyun amaçlı ısırmalar falan. dün evde yanlışlıkla yere bidon falan düştü ses oldu korktu hemen koltukların altına girmeye başladı. bi de normalde 12-1 gibi yatardık dün 4te falan yattık biraz düzeni de değişti. ama daha durgun gözüküyor korktum bir sorun mu var sizce?

09 Aralık 2015 17:10 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
09 Aralık 2015 13:34
msahlk

Alışacaktır merak etmeyin henüz çok ufak :) sizden alacaktır cesareti. korktuğun da cesaretlendirin onu.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Aralık 2015 19:17
cancapkin

Yavaş yavaş alışacaktır seslere dışarıya ilk çıktığındada aynı olayı yaşıyacaksınız büyük ihtimal. Merak etmeyin ürkek kalmaz. Siz onu cesaretlendirin fakat fazlada abartmayın. Abartıldığı zaman dışarıda sizden güç alarak absürt hareketler yapabilir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Aralık 2015 01:13
rootcanberk

Dünyaya Yeni geldi ve hiçbir şey hakkında fikri yok. ilk defa duyduğu seslere , Dışarı çıkmaya , Elektrik Süpürgesine , Viledaya , Hatta Belki bir Çoraba ya da cezveye. Kısacası aklınıza gelebilecek her şeye şüpheli korkarak yaklaşması normal. Sosyalleşme dediğimiz olay Nesnelere de alıştırarak olur. Birşeyden korkmamasını istiyorsanız zorla gözüne sokacak gibi ona uzatmayın 1 metre önüne falan onu ürkütmeden koyun gidip koklamaya başlayacaktır biraz zaman geçince. Bunu yaparak korkusunu yenecektir. hele bide korkusunu yenince sizden bi Aferin! i kaparsa deymeyin keyfine :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

1 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar