26 Temmuz 2016 11:17   şikayet Et
nugget7

Pug Agresyonu
Merhaba, Nuggetín kabul etmekte zorlansamda bir agresyon problemi var. Eve yabanci birinin gelmesini asla kabul edemiyor. Yabanci insanlara alismasi cok uzun suruyor. Eve gelen herkesi isirdi isiracak diye bakiyorum. Bikac kucuk kaza da yasadik. Neyseki kismen anlayisli komsularimiz var ancak ben Nuggetin koruma kopegi gibi davrandigini gordukce kendi sagligi icin endiseleniyorum. Fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Gelen Cevaplar
02 Ağustos 2016 20:20
kajuvejuju

Orijinalden alıntı: nugget7

Nuggetı ilk gordugumde yaninda kardesleri de vardi beni gordugu anda sanki yillardir taniyormus gibi ustume ziplayip yuzumu yalamaya basladi bir aylik haliyle. Kardesleri uyumaya devam etmisti sanirim kardesleri arasinda da dominant karakterde olan oydu :) Disarida kopeklerle ve insanlarla sorunumuz yok bizim eve gelmeleri disinda ama evin icinde de tasma takip uyarmayi deneyecegim tesekkur ederim. Malesef semtimizde Nuggeti gorenler Pitbull yavrusu bu deyip yaklasmiyorlar(!) cocuk da kendini mahallenin agasi saniyor.


Benim en çok duyguğum "Kangal yavrusuna bak çok şirin" Kangal ?? :)
Pek tavsiye edilmez ama ben her köpeğimde yavruyken sadece bir kere yapmam yeterli olan Alfa yöntemini de deneyebilirsiz. 1 yaşını geçmemiş köpekleri sırt üstü yatırıp, göğüsüne elinizi koyup gözlerinizi gözlerinden asla kaçırmamanız gerekir. Bir dakika sonra asileşicek, sinirlenicek, çırpınacak. Hayır demeniz yeterli bu sürede, gözlerinizi asla kaçırmayın, o kaçıracaktır bakmayacaktır size. Ta ki sakinleşene kadar "3 dakika sürer en fazla" elinizi çekmeyin, kalkmasına dönmesine izin vermeyin. Sakinleştiğinde elinizi yavaşça çekin. Artık onun için alfasınız, doğada köpekler ve aslanlar da yavrulara bunu yapar. Alfa patisini yavruların üzerinde tutar.

Hayır veya şşştt demek yeterlidir. Yapmaması gerekenlerde bunları söyleyin sadece. Ses tonunuz asla yumuşak olmasın, stres yapmayın saldırganlığı düşer. Eğer alfa olmuşsa kardeşlerinin içinde, sizinde alfanız olmuş. Ele geçirmiş sizi, gezdirirken bile sağa sola yönelir sürekli, sizi takip etmez aksine siz onu takip etmenizi ister. Kolay gelsin

* Alfa önerim, sadece öneridir!

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Eylül 2016 21:45
nugget7

Bir guncelleme yapmak istedim:

Kopek sahipleri ve veterinerlerle aramiz cok iyi.. Bu olayin sadece diger insanlari kapsadigini farkettim. Sanirim hayvan kokusu olmayanlari sevmiyoruz:)

Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Eylül 2016 13:23
yibo

Orijinalden alıntı: nugget7

Bir guncelleme yapmak istedim:
Kopek sahipleri ve veterinerlerle aramiz cok iyi.. Bu olayin sadece diger insanlari kapsadigini farkettim. Sanirim hayvan kokusu olmayanlari sevmiyoruz:)

Bi yorumunuzu yeni gördüm şu havaya boş dil atma olayı stresten istemediği bir durum karşısında kendini rahatlatmaya çalışma çabası.K öpekler yalayyarak rahatlama hormonu salgılarlar. Aynısını yıllar önce yasadık ve hala bazen tekrarlar.Örneğin dışarıya çıkma saatimiz geldiğinde bi işim çıkar onunla uğraştığımda beklemek zorunda kalınca yapardı hayır diyerek bunu engelledim.Birde halıyı yalama problemimiz vardı bazen kendini rahatlatmak için gelir ellerimi bacağımı dklarca yalamaya çalışırdı engellemediğimde devam ederdi.Bunlar yıllar önceydi bazen köpeklerin yanına bırakmadığımda hafif hafif havaya dil atar hayırr deyince keser.Bu obsesif bi bozukluğa dönüşebiliyor bi kaç örneğini köçpeklere fısıldayan adamda izledim onlar kendilerini yalıyorlardı  aynı strese girdiklerinde.Diğer agrasiflik durumuda nekadar deneyim okdar uysallık.Bölgesel  davranmasınıda engelleyin öyle kafgsına göre havlamasın kurallar koyun.Puglar dışa dönük kararlı köpeklerdir bu özellikleri teşvik edilmelidir.----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

47 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar