27 Ağustos 2018 01:43   şikayet Et
cesur10

Tasma takamıyorum
Merhabalar. Bundan yaklaşık 1.5-2 ay önce barınaktan bi köpek sahiplendim ve bahçede bakıyorum. Daha önce hiç tasma takmadım ve 2 ay boyunca hep serbest vaziyette bahçede dolaştı. Geçenlerde aşıları da artık tamamlandığı için tasma takıp gezdirmek istedim ve boyun tasması aldım. Boynuna tasmayı taktığımda pek tepki vermedi hatta hiç vermedi. Yine de Zinciri takmadan önce tasmaya alışması için 5-10 dakika oyun falan oynadım ve zinciri takmaya karar verdim. Fakat zinciri taktığımda resmen deliye döndü. Boynundaki tasmayı çıkarmak için resmen taklalar attı kafasını birkaç kere yere falan vurdu bir şey olacak sandım aklım gitti ve zinciri anında çıkardım sonra bir daha taktım ve zinciri hiç elime almadım biraz ürkekleşti ne yapacağını bilemedi ve 10dk sonra tekrar zinciri elime aldım yine delirmeye başladı taklalar kafayı yere vurmalar falan yapınca artık korktum bir şey olmasından ve çıkarttım tekrardan zinciri. Şimdi tasma nereden baksanız 1 haftadır boynunda fakat zinciri takmaya korkuyorum. Ne yapmalıyım sizce başına gelen veya fikir Sahibi olan var mı ? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler...

Gelen Cevaplar
27 Ağustos 2018 01:55
cesur10

Orijinalden alıntı: catdog2

Tasmayı yalnızca gezmeye giderken takın. Böylelikle tasmayı sokağa çıkma aracı olarak görüp sevmeye başlayacaktır. Sorunsuzca taktırdığında da ödüllendirmeyi unutmayın.


Yarın ilk işim onu denemek olacak. Fakat tekrar delirdiğinde sizce ne yapmalıyım ? Tasma kalsın mı boynunda yoksa hemen çıkartmalı mıyım ?

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Ağustos 2018 14:53
herao

bir kaç gün bağlı kalsın zincirle beraber tasma alışır

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Ağustos 2018 15:01
cesur10

Orijinalden alıntı: herao

bir kaç gün bağlı kalsın zincirle beraber tasma alışır

Bahçede sağa sola takar kendini diye korkuyorum. Sürekli bakmamız gerekiyor o zaman inşallah alışır.

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Ağustos 2018 18:25
georgestaub

Benim kıza 3 aylıkken ilk taktım hiç sıkıntı çıkarmadı.

Alıntı Yaparak Cevapla   

28 Ağustos 2018 14:05
syprinus

Cesur arkadaşın dediği gibi yapın,en kolay çözümü bu olacaktır.


Yada tasmayı taktığınızda ödüllendirin,sonra çıkarıp tekrar takın tekrar ödüllendirin,bunu alıştırma halinde bir süre yapın ve dışarı çıkmak ile birleştirin,bir şeye bağlı olduğunda ki korkusunu daha kolay atlatırsınız ;)

28 Ağustos 2018 14:10 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

28 Ağustos 2018 23:18
adil33

benim köpeğim bir çok şeyden korkuyodu  bende onun yanında durarak güven verirken korktuğu şeyi koklatıyodum onun yakınında durun tasmatı elinizde koklatın sonra takın napıcak bakalım

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

33 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar