08 Aralık 2013 08:00   şikayet Et
doktordis

Tuvalet eğitimi hakkında yardım!
Ya arkadaşlar şuan öyle bir haldeyim ki anlatamam. 
Mavi'yi direkt bahçeye çıkardım sabahın 5'inde yazıyorum bu mesajı elimden bir kaza çıkmasın diye bahçenin en uç noktasına bağladım ki benden uzak olsun. 

Oğlumun tuvalet eğitimi var her ay mutlak suretle 1 Haftayı bana dar ediyor o 1 Hafta hep aynı köşeye kakasını salondaki üçlü koltuğa da çişini yapıyor. 2 Gün önce yaptı tepki vermeden temizledim 1 Gün önce yaptıgında hayır deyip poposuna 3 ( hafif ) şapalak attım . Bu gün sabah markete çıktım Kaka yapılmış aynı köşeye çiş yapılmış koltuga ve ilave bir de çöp darma duman edilmiş. Kızdım oturma cezası verdim yaklaşık 1 saat boyunca sabit oturttum  ve 2-3 saat hiç yüzüne bakmadım yatagında çırpındı durdu. Öğlen  yine dışarı çıktım fakültede notlarımı kontrol etmeye eve bir geldim aman allahım yine aynı üçleme kaka-çiş-çöp ... Aynı yerlere aynı şekilde . Sorunu kendimde aradım çöpü dağıtıyor çünkü aç kalmış olabilir ya da susuz. Hemen su ve yemek verdim adam suyunu içti biraz yemege bakmadı bile . Tuvaleti de yine kendim de aradım hep tuvaletini yaptıgı yerde 50 dk bekledik bir tek çişini yaptı o da beni kandırmak için birazcık. Ve şimdi saat 5 Su içmeye kalktım telefonumu koltugun üstüne bırakmıştım onu alacakken yine aynı yer ve ıslaklık... Yine işemiş ışığı açıp baktım yine kaka ve çöp yine darmadağın üstüne ilave laptop kablom neredeyse kopma hali çamaşır kurulama askısı dağılmış ve benimki bi de ilave mama kaplarının kenarına sıçmış . Evi temizlemekten ders çalışmaya uyumaya vakit bulamıyorum domestos parasıyla rahat 2 haftalık yemek masrafı karşılardım. Öğrenciyim
 500 Eur. Verdim Tuvalet eğitimine temel itaate gönderdim . Gitti-Geldi yine aynı 
1 Ayda 1 Hayvana bir haller oluyor .10 Kere gel diyorsun gelmiyor. Hayatında dayak yememiş . Öyle bir davranışlardaki sanki öldüreceğim dayaktan . Ne zaman sesimi yükseltsem kazada kırılan bacağı kaldırıp acıtasyonlara geçiyor . 

Anlayacağınız ben her ayın 3 Haftası rahatım 1 Haftası rezillik yaşıyorum. 
Eğitime Yolladım 
Çiş ilacını veterinerden aldım 
Mamaları saatlik veriyorum Saat 11.00 - 15.00 - 23.00 ( 5-10 Dk max oynar ) 
Bahçe var ( Günlük en az 3 saat Boxer cinsi başka bir köpekle beraber olabiliyor ) 
Sosyallik problemi yok ( Avrupa'dayız köpek sahibi çok sürekli diğer köpeklerle oynuyor ) 
Sevgi eksikliği olamaz ( Eve gelen arkadaşlarım , sözlüm , ben sürekli el üstünde ) 

Anlamıyorum ne yapmalıyız ? Annem babam ziyarete geldiler adamlar geçen ay tam da bizim malum haftaya denk geldi rezil kepaze oldum. Eve arkadaşlarımı davet edemiyorum 

Kamera koydum eve . Ben gidince kamerayı kokluyor efendi efendi yatagına geçiyor ( kameranın flashı vs yok ) ama kamerayı kapatıyorum 30 dk çık evden yine bok yine çiş 

Çaresiz kaldım artık allah aşkına bir yol da siz gösterin bir öneriniz varsa anlatın baş edemeyeceğim bir hal aldı. 

Haftanın 1 Günü veterinere gidiyor. Adam ilgili maviiyle hatta 20-30 dk bilerek tek zaman geçiriyor oynuyor vs. anlatıyorum bu durumları inanmıyor kendisine de videoları izlettim gördü. Dayak testi yaptırdı bana ; Benim yanımda maviye bağır kız elini kaldır tepkilerine bakmak istiyorum dedi . Mecbur kabul edip istediklerini yaptım ama elimi kaldırdıgımda kuyruk sallamadan başka bişey görmedik sadece bağırdıgımda donup kalıyor hemen oturuyor. Zaten mavinin cezası dayak değil oturmak saatlerce oturtuyorum . Sıçtığı yerde oturuyor temizledikten sonra ya da koltukta oturtuyorum temizledikten sonra ama bir çare yok. 1 Hafta geçtiği o 7.Gün doldugu günün ertesi gün merhaba oğlum diyorum 3 hafta sorunsuzlukla süper geçiyor ve tekrar kabus 1 hafta geri dönüyor. 

Ne yapayım Fikriniz nedir ? 

08 Aralık 2013 10:49 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
08 Aralık 2013 08:55
bullboxer

bizde de nerdeyse aynı sorunlar vardı meğerse derdi benimle uyumakmış :D birlikte uyudugumuz günlerde bi sıkıntı yok ama salonda kaldıgı günler... :D birde evden çıkmadan iyice yorabilirseniz ve bu hataları yaptıgı zamanlarda anında tepki verip kızışırsanız sorun çözülür bence.

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Aralık 2013 10:33
neruda


Sizin yaşadığınızın aynısını, belki çok daha kötü bir senaryo şeklinde hepimiz yaşadık, hala da yaşıyoruz. Köpekler de bir çok canlı türü gibi belirli bir olgunluğa erene kadar tuvaletini tutmakta güçlük çekiyor. Tuvaletlerini tutmasını sağlayan kaslarını büyüdükçe daha iyi koordine edebiliyorlar. Gördüğüm kadarıyla sizin köpeğiniz henüz üç aylık. Yani hem tuvaletini sizin beklediğiniz gibi tutması imkansız, hem de eğitimin bu kadar erken yapılması ne kadar yararlı bilemiyorum. Ben kızımı beş aylıkken gönderdim eğitime, bir ay önce de geri aldım. Şu an 6 satte bir çıkardığım sürece sıkıntı yaşamıyoruz. Tabii mama ve su miktarı ve tüketim şekli, ne kadar hareket ettiği gibi sebeplerle ve her köpeğin bireysel yapısına göre tuvalet şekli de değişiyor az da olsa; sahibi olarak siz iyi takip edip onu tanıyacaksınız.

Ama sakın olumsuz düşüncelere kapılmayın, ben de kaç kere nerelerden kaka ve çiş temizledim. Hala nadiren de olsa aşırı heyecan gibi ufak sebeplerle kaçırabiliyor. Benimki de hala çocuk, sizinki bebekliğini daha yeni atmış üzerinden. Biraz sabredeceksiniz; ama düzenine oturduktan sonra tadına doyum olmuyor aranızdaki bağın.

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Aralık 2013 12:15
mesutsari

Kopeginiz 3 ayliksa ya beklentilerinizi gozden gecirin ya da yogaya falan baslayip kendinizi sakinlestirin.

Egitimin yasi yok. Bu yasta olur da wc egitimini egitmen yapamaz. Ne siz onun yasam duzenini, ne de o sizinkini kopeginize ogretemez. Dolayisiyla daha 3 aylik kopeginizin wc egitimi icin henuz daha vakit var. 500 euroyu bosuna vermissiniz.

Forumda sanirim 5713644964126875663 adet tuvalet egitimi basligi var. Okuyarak kendi hatalarinizi bulabilirsiniz.

Basarilar.

Mesut SARI
Kopek Egitmeni
http://www.mesutsari.net

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Aralık 2013 13:02
brocan

öncelikle sakinleşin o kadar sinirle yazmışsınız ki ben gerildim... size çişle ilgili bir örnek vereceğim... benim oğlan eve gelişinin 4. gününde tuvalet eğitimini tamamladı allahım öyle mutluydukki taa ki dışarıya çıkarana kadar ne zaman ki dışarı çıkarttık tuvalet eğitimi bitti evet gerçekten sürekli koridor salon kayınvalidemin odası banyo geriye kalan bizim yatak odamız ve mutfaktı (onlara sadece 1 kere yaptı ve bir daha asla yapmadı) delireceğiz önünü kesemiyoruz ne yaptıysak sonra dikkatimi birşey çekti kayınvalidem onun odasına yaptıkça deli gibi sesini yükseltip birde hayvanın burnunu sokmaya çalışıyor. Hayvanda bu yüzden sanırım %80 sadece onun odasına gidip yapıyor hatta çişini tututyor kapı ilk açıldığında odaya girip hemen yapıyordu. Kayınvalidemin bu tavırlarına sinirlendim bir daha yapmayacaksın diye. onun odasında kaydırmaz halı vardı dedim kalk gidiyoruz koridora kaydırmaz halı aldık 2,5 metrelik. Kaydırmaz neden diyeceksiniz çünkü bu halıların avantajı makineye atıp yıkayabiliyorsunuz. Neyse kural koydum alanları kısıtlamayla başladık sadece koridora yapmaya başladı hala istediğimiz yere yapmıyordu dedim madem öyle koridor halısının üzerine komple gazete serdim yavaş yavaş alanını kısıtladım şimdi sadece uc kısmına gazete var sadece uç kısma gidiyor gazete olmasa bile sadece o uç kısma yapıyor. Bu bir anda mı oldu? hayır yavaş yavaş. hala yeni yeni huyları çıkıyor ve bizde ortak yol bulmaya çalışıyoruz. köpeğinizin dişlerini kontrol edin belki böyle bir sıkıntısı başladı ve dikkat çekmeye çalışıyor. benim size tavsiyem o yavrudan bu kadar çabuk vazgeçip pes etmeyin... 

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Aralık 2013 17:59
doktordis

Orijinalden alıntı: mesutsari

Kopeginiz 3 ayliksa ya beklentilerinizi gozden gecirin ya da yogaya falan baslayip kendinizi sakinlestirin.

Egitimin yasi yok. Bu yasta olur da wc egitimini egitmen yapamaz. Ne siz onun yasam duzenini, ne de o sizinkini kopeginize ogretemez. Dolayisiyla daha 3 aylik kopeginizin wc egitimi icin henuz daha vakit var. 500 euroyu bosuna vermissiniz.

Forumda sanirim 5713644964126875663 adet tuvalet egitimi basligi var. Okuyarak kendi hatalarinizi bulabilirsiniz.

Basarilar.

Mesut SARI
Kopek Egitmeni
http://www.mesutsari.net


profil kısmında öyle yazıyor düzeltmeyi beceremedim akşam bende ama şuan 9 aylık oldu 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

19 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar