11 Eylül 2019 16:50   şikayet Et
gecegunduz16

Yardıma ihtiyacım var
Öncelikle hepinize merhaba köpeğime protein fazlası teşhisi kondu bir çok veterinere götürdüm hepsi farklı şeyler söylüyor inanın ne yapacağımı şaşırdım  her gittiğim veteriner dostuma aşı yapıp yolluyor et yememesi gerektiğini söylüyor  kimisi de egzama olduğunu söylüyor köpeğime evin içinde bakıyorum diyet mama aldım onunla besliyorum  arka bacaklarında sivilceler çıkıyor içi dolu  patlıyor  sivilceler ve acayip bir koku var köpeğimde birileri bana yardımcı  olabilirmi ? veterinerlere gram güvenim ve inancım kalmadı

Gelen Cevaplar
11 Eylül 2019 22:52
sibelizma

Çiğ beslenme yani barf deneyin. Proteinleri tek tek deneyin ki neye alerjisi olduğunu öğrenin. Eliminasyon diyeti yapın.

Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Eylül 2019 23:58
xxladyxx

Protein fazlası eklemlerine de zarar verir. Maması haricinde ekstra gıda takviyesi yapıyorsanız protein fazlalığı oluşur. Alerji testi de deneme yanılma yöntemi ile olmaz, alerji testi ile anlaşılır. Geçmiş olsun.

Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Eylül 2019 03:18
banbis

Protein fazlalığı nedir, nasıl konuldu bu teşhis? B12 fazlalığı mı  var anlamadım?


Alerji testinden doğru dürüst sonuç alamadık ama iyi bir hekim bunu antialerjen mama ile de kontrol yoluna gidebiliyor. 

Biz Hills Z/D kullanıyoruz, faydasını gördük

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Kasım 2019 12:12
mayacandir

öncelikle hangi mamayı kullanıyorsunuz ve günlük egzersiz, oyun, yürüyüş vs ne kadar uyguluyorsunuz?
proteini ne kadar yüksek olursa olsun, düzenli egzersiz yaptırmazsanız en iyi ihtimal kaşıntı ya da alerjik reaksiyonlar ortaya çıkar. en kötü ihtimal ise organların yorulması. ki bu ilerde sorun yaratır.
arkadaşın dediği gibi barfı deneyebilirsiniz.
benim kızım 5 yaşında ve 6 aylıktan bu yaşa kadar tahılsız seri acana, nd dönüşümlü kullanıyoruz. şu an nd balkabaklı tahılsız seri kullanıyoruz. günlük 3 4 saat düzenli yürüyüş, oyun ve köpeklerle bir araya gelme şeklinde geçtiği için hiçbir sorun yaşamıyoruz. check up yaptırdığımızda benden sağlıklı çıktı :)

köpeğinizi en iyi siz tanırsınız. neye en çok ihtiyacı olduğunu iyi gözlemleyin. glukozamin oranı az olan mamayı kullanmamanızı öneririm. bizim için önemli, çünkü 2 eklem ameliyatı geçirdik.

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Kasım 2019 13:20
zibityus

Güvelir düzgün bir veteriner bulun ve oraya görütün sürekli başka veterinere götürmeyin

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar