07 Kasım 2018 10:41   şikayet Et
utku1989

YENİ YAVRUMUZ ODİYE ÇİŞ EĞİTİMİ VEREMİYORUZ
Merhaba bu ufaklığı 1 ay önce sahiplendik çiş eğitimi bir türlü veremedik ve herşeye havlıyor:) sineğe bile havlıyor Her gece beraber uyuyoruz eğer yanımıza almassak ortalığı ayaga kaldırıyor:) Hadi havlamasını boşverelim çiş ve kaka olayını nasıl  çözücez.Birde ısırma huyu var herkes bunları mutlaka yaşamıştır ama bizim ilk deneyimimiz olduğu için bu yavruyla ne yapıcağımızı açıkçası pek bilemiyoruz.Sabah 8 de işe gidiyoruz eşimle akşam 5 te geliyoruz.Yardımcı olursanız çok seviniriz arkadaşlar.

07 Kasım 2018 08:52 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
07 Kasım 2018 10:56
roksii

Hayırlı olsun. Ne kadarlık yavrunuz? Her dediğini yapmayın almayın yanınıza ağlasın havlasın istediği kadar. O ağlayıp havlıyor siz de istediğini yapıyorsanız geçmiş olsun :) Ağlayıp havladığında kendinizden emin olarak üzerine yürüyüp hşşşttt diyin. Bunu her defasında yapın yanınıza almayın asla pes etmeyin. üstünlük kurmaya çalışıyor bacak kadar boyuyla :) Bırakın ağlasın bir ağlar iki ağlar üçüncüde istediğinin olmadığını görünce susar. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Kasım 2018 11:03
utku1989

Saolun 5 aylık şuan yatağa aldığımızdada zaten ısırıyor hemen uyumuyor:)Yatağa almadığımızda sadece havlamıyor ağlıyor tabi yürek dayanmıyor ozman mecbur alıyoruz işin garip tarafı bizle yatmasını bizde istiyoruz alıştık ama ilerde bu bize sorun olabilir henüz çocuğumuz yok çocuk olunca napıcaz bilmiyorum:)  

07 Kasım 2018 09:08 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Kasım 2018 18:41
banbis

Orijinalden alıntı: utku1989

Saolun 5 aylık şuan yatağa aldığımızdada zaten ısırıyor hemen uyumuyor:)Yatağa almadığımızda sadece havlamıyor ağlıyor tabi yürek dayanmıyor ozman mecbur alıyoruz işin garip tarafı bizle yatmasını bizde istiyoruz alıştık ama ilerde bu bize sorun olabilir henüz çocuğumuz yok çocuk olunca napıcaz bilmiyorum:)  


Merhaba, Bir yorky sahibi olarak çok doğru bir seçim yaptığınızı söyleyebilirim. Çok sadık, kalbinize iyi gelecek bir ırkdan bebeğiniz olmuş.  

Isırmasının nedeni diş gelişimi. Yani normal. Ama bunu alışkanlık haline dönüştürmesin tabi. Yani biraz sevimsiz bir ses tonu kullanarak ona hayır diyin.

Tuvalet ihtiyacı için biz hasta yatak pedi kullanıyoruz. Her yeni pedin üzerine bir öncekinden azıcık idrar bulaştırın. Alışmasını hızlandıracaktır. Ama bilin ki küçük ırkların wc eğitimi idrar keseleri de minik olduğundan biraz zaman alacak. Yani yavru olduğu için zamanla kaslarının da gelişmesi idrarını tutmasını sağlayacaktır. Ama hep pozitif olun. Doğru yere tuvaletini yaptığında alkışlayın ya da sevdiği bir melodiyi söyleyin yada ..aferin aferin... gibi.

Ben köpeğimle birlikte uyuyorum. Bu hep böyle oldu. O yüzden bu konuda size bilgi veremeyeceğim. Ancak şunu söyleyebilirim ; alıştıkları şeyden kolay kolay vazgeçmiyorlar. Bizde de konu yatağın hangi tarafında yatacağıyla ilgili. O hep kenar kısmını istiyor ve taviz koparana kadar inatlaşacak ve sonra da o taraf onun olacak ... :) Şimdilik direniyorum 

Umarım yazdıklarım faydalı olur. Birlikte sağlıklı mutlu bir ömür geçirmeniz dileğiyle

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

31 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar