29 Mart 2019 00:24   şikayet Et
ozan64

Seçim
Selamlar, emekli oldum ve  İstanbul'dan Antalya'ya daimi taşınmak üzereyim, öncesi Pug'ımız vardı, şimdi 300 m2 ve  kare şeklinde  bakımlı düz çimen bahçeli villaya taşınacağız ve bu sefer en azından orta boy bir köpek almayı düşünüyoruz, Boxer'ı beğeniyoruz ama bu kararımız değişebilir (Boxera bayılıtyorum ama çok havlarmış, ...), çok araştırdım ama bazı sorularımın cevaplarını bulamadım, aşağıdaki şartlara olabilidiğince uyan (Hepsi tabii tam uymayabilir, ne kadarı çok uyarsa o kadar iyi, yani tam istediğimiz olamayacaktır, tabii):

Orta boy köpek olmadı büyük boy köpek
Kısa tüy veya olabildiğince kısa tüy
Olabildiğince korumacı ama önüne gelene saldırmayan
Olabildiğince az havlayan (Site içerisinde villalar)
Ve en önemlisi Antalya sıcak ve nemli iklim
Bahçede tabii gölgelik yerde tertemiz kulübesi olacak, olabildiğince eve sokmamayı tercih ediyoruz
Bahçede müstakil havuz var, yüzmeci olabilir sorun yok.
Son olarak ilgi hiç sorun değil; zaten emekli olduğumdan bol bol ilgileneceğim ve köpekleri çok seviyorum.

Tecrübeli görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim, Pug çok küçüktü, doğumundan ölümüne kadar tecrübemiz var ama bu boylarda köpek tecrübemiz hiç yok, çok teşekkür ederim.

Not:
Eşim ve ben sadece, şimdilik torun yok ama yeğenlerim var arasıra gelirler, 2 ve 8 yaşlarındalar, ama ben hep yanlarında olurum o açıdan sorun yok(1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
29 Mart 2019 18:03
imipenem

hem orta-büyük ırk, hem korumacı hemde az havlayan köpek istemişsiniz üstüne bir de antalya gibi bir iklimde maalesef size yardımcı olamayacağım. istekleriniz çikolatalı dürüm pizza gibi bir şeye tekabül ediyor. ısmarlama değil de bağ kurabileceğiniz artı ve eksi yönleri ile kabullenebileceğiniz bir hayvanı tercih etmelisiniz. 

29 Mart 2019 16:07 tarihinde düzenlenmiş. | (1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Nisan 2019 13:57
ozan64

"İstekleriniz çikolatalı dürüm pizza gibi bir şeye tekabül ediyor. " yazmışsınız, sanırım benim yazdığımı iyi okumadınız: "Hepsi tabii tam uymayabilir, ne kadarı çok uyarsa o kadar iyi, yani tam istediğimiz olamayacaktır, tabii".

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar