şikayet Et
20 Eylül 2017 21:23  
monapple
monappl...
tospik
11 aylık
erkek

(LÜTFEN OKUYUN)Göğüs tasması önerisi, yürüyüş tehlikeleri, bahçe sorunsalı, Kulübesi..
Arkadaşlar ilk olarak kimse sorularıma yanıt vermiyor.. Lütfen cevabı bilenler yardımcı olsunlar, üşenmesinler.. Çünkü bunlar acil çözüm bulmam gereken , kafamı çok meşgul edip beni huzursuz eden sorularım..Lütfen bildiğiniz soruları cevaplandırın çünkü ben 4 gözle vereceğiniz cevapları bekliyor olacağım..İlk olarak bahçemde besliyordum Tospiği.. Yani özgürce dolaşıp geliyordu eve.. Özel olarak birkaç kez tasmayla gezdirmeye çalıştım o zamanlar 2 buçuk aylıktı. Yola yattı ve kalkmadı, çekiştirmeme rağmen.. Yeni.bir göğüs tasmması almak istiyorum , golden ırkların çok rahat ettiği bir göğüs tasması biliyor musunuz? Uzun tüylü olduklarından tereddütteyim. Ve yürüyüş sırasında elimden kaçar diye korkuyorum yapar mı böyle bir şey ?
Diğer sorum, Şimdi şehir dışımdayım iş dolayısı ile.. Ve Tospiği de yanıma almak istiyorum, bu yüzden bahçeli bir ev kiraladım. Fakat bahçe duvarı yok.. Komşuların tavukları var ve biraz ilerisi otoban! Bağlamasam her an aklım onda kalacak.. Bağlasam özgürlüğüne alışkın bir hayvan için nasıl bir durum olur? Daha önceden telle 20 metrekarelik bir alan çevirmiştim ama sürekli kapı önünde havlıyordu çıkarmam için..Alternatif olarak neler yapabilirim?
Diğer sorum Kulübesine karar verdim ısı yalıtımlı yaklaşık 600 lira olann bir kulübe. Sizce almalı mıyım yoksa onu kıışın çok sıcak tutabilecek bir kulübeyi daha uygun bir miktara marangoza yaptırabilir miyim? Ve kışın çook sert geçtiği bir yerdeyim. Gündüz kulübesinden çıkınca kara basacak.. Belki üzerinde yatacak.. Çok mu abartıyorum bilmiyorum ama siz bahçedeki köpüşleriniz için ne gibi önlemler alıyorsunuz? Normal bir durum mu yoksa?

Patile

Gelen Cevaplar
09 Ekim 2017 15:34
mishabadem
mishaba...
badem
2 yaşında
erkek

Merhabalar
Tasma olarak her hangi bi gövde tasması iyi olacaktır. Elinizden kaçması durumuna gelince de merak etmeyin kaçsa bile hemen geri yanınıza gelecektir. Ev konusuna gelince de köpekler özgür olmayı çok sever eğer güvenli değilse kaçıp dediğiniz gibi otobana çıkabilir. Her ne kadar evcimen köpekler de olsalar kaybolan evden kaçan köpeklerin sayısı hiç de az değil.Bunun olmaması için de bence yol yakınken yani henüz küçükken evin içine alıştırmanızı tavsiye ederim yoksa aklınız hep onda kalacak işten eve gelirken depar atmanıza sebep olacak... Bizim oğlumuzda bahçeye alışmıştı eve girmiyor kulube yaptık kışları kazağını giydiriyoruz bazen üşüyormuş gibi hissetsekte onların köpek olduğunu unutmamalıyız maddi durumunuz varsa ısıtmalı kulübe yaptırın. Ama öncelik olarak keşke eve alıştırsanız.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

02 Kasım 2017 22:07
fatuba
fatuba
reina
1 yaşında
dişi

https://www.petburada.com/senful-sdm-1046-metal-pet-oyun-havuzu-145x145x20-cm

şu tarz bir bahçe çiti alabilirsiniz. içinde onu iterek hareket ediyorlar zamanla. sökülüp takılabildikleri için ufak bir alan oluşturabilirsinizde.
benimkiler geçen kış kapının önünde karda uyuyorlardı banada başta garip geldi ancak zamanla alıştım diyebilirim. göğüs tasması siz yokken kullanılabilir çünkü boyun tasmasıyla bi yerden atlayıp kendini boğazdan asılı hale getirebilir köpekler. göğüs açılmasını engeller diyede söyleyenler var çok sık kullanmamaya gayret edin

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Aralık 2017 01:09
theturk
theturk
leyla
11 aylık
dişi

EzyDog markasının QuickFit modeli Golden ırk köpekler için daha uygun olabilir tüy bakımından. 

Bahçe ve kış şartları ile alakalı diğer başlığınıza yazdım.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

8 üye şu anda sitede. Ayrıca 344 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 18.0.063)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim