28 Aralık 2016 17:41   şikayet Et
kolincan

10 AYLIK KÖPEĞİM İLİŞKİYE GİRDİ ACİL YARDIM !!!
Merhaba değerli hayvan sahipleri arkadaşlarım. köpeğimin cinsi pressa canario dişi ve 10 aylık. köpeğimizi hergün çiftliğe götürürüz ve artık alışmıştır evin kapısını açtığımız gibi arabada arka koltuğu atlar ve binerdi tasma takmazdık fakat bugün kapıyı açtık ve dışarıda erkek bir sokak köpeği gördü ve birden onun yanına gitti çağırdım gelmedi yanına gidiyordum ki kaçmaya başladılar ve izlerini kaybettim fakat 10 dk sonra tekrar bulduğumda ikiside kitlenmiş bir şekildeydi ve ayrıldıklarında olan olmuş biten bitmişti.. Bu olay gerçekten benim canımı çok sıkıyor yarın veterinerden hap alıcaz duyduğumuza göre direk ilişkiden 1 sonra embriyoyu düşürebiliyormuşuz fakat benim kafamı en çok kurcalayan şimdi köpeğimin gelişimi durucak mı çünkü köpeğim hala tam anlamıyla gelişemedi sırf yapılı olsun diye ben onu hep etle besledim fakat daha 10 aylık ve ilişkiye girdi köpeğimin gelişimi durucak mı yani şimdi lütfen yardımcı olur musunuz ve köpeğimi bu durum psikolojik olarak nasıl etkilicek.

Gelen Cevaplar
28 Aralık 2016 18:43
pasa66

Köpeğinizin gelişimi neden dursun ki?1 defa çitleşmiş sadece zaten köpekler 1 yaşına kadar büyüyolar 1 yaşından sonra büyüme durur plaklar kapanır.bu konuda endişe etmeyin istenmeyen gebelik için hekime danışacaksınız zaten.psikolojik olarak olumsuz etkilenmez ama bu tip durumlarla uğraşmak istemiyosanız köpeğinizi kısırlaştırın.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Aralık 2016 01:59
kolincan

Ama köpeğimin daha fiziksel olarak tam gelişmediğini düşünüyorum çünkü diğer pressa canario cinsi köpeklere göre fazla cılız kalıyor benim okuduğum bilgilere göre 16 aylığa kadar gelişiyorlarmış, eğer hamile kalırsada gelişimi tam anlamıyla duruyormuş. Kısırlaştırmak istemiyorum çünkü yakın zamanda kendi cinsinden bir adet erkek alıcam ve kendi ırkından yavrulasın istiyorum. İnternette okduklarıma göre iğne varmış embriyonun düşmesini sağlıyormuş bu iğneyi ilişkiden ne kadar süre sonra vurmalıyız ?

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Ocak 2017 20:22
zefiran

İğneyi gebeliğin 35. gününe kadar vurdurabilirsiniz.Ancak fiyatı biraz yüksek.....

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Ocak 2017 22:16
muhii

kardeşim hiç merak etme hap veya iğneyi vurdur , gelişimiyle alakası yoktur 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar