05 Kasım 2019 22:29   şikayet Et
kayrahanim

11 Aylık Rus Finosu Tuvalet
Selamlar, 6 ay önce dişi bir rus finosu evlat edindim. Evde ped eğitimi ve sabah akşam büyük tuvaleti için yürüyüş şeklinde tuvalet eğitimine başladık. Ancak 6 aydır başaramadım. Şöyle ki bazen pedine yapıyor, bazen yapmıyor. Bazen kirli ped bile olsa yapıyor (pedi günlük değişiyor ama gün içinde yapmış oluğu için kirli dedim) ama bazen de yeni değiştirmiş olduğum pede yapmıyor. Ped bizim tuvalet kapımızın karşısında. Özellikle son 1 aydır, bir kez yapıyor sonra hep hole yapıyor. Değiştiriyorum yapmıyor. Hiç kısıtlama/kafes uygulamadım. Açıkçası pek düşünmüyorum. Bunun dışında bir öneriniz, şöyle yaparsan iyi olur dediğiniz bir tavsiyeniz var mı? Gün içerisinde evde yalnız kalmak zorunda olduğu için pede alıştırmaya çalışıyorum 😔

Gelen Cevaplar
06 Kasım 2019 11:56
mayacandir

Merhabalar. onu sahiplendiğiniz andan itibaren bir müddet alan kısıtlaması yapmalıydınız. bu yüzden o eğitimi edinememiş. şu an yapmanız gereken şeyler ise, dışarı her yapışında onu ödüllendirmeniz. alışana kadar sık sık dışarı çıkarmanız. bu saatten sonra alanını kısıtlarsanız hüsrana uğrar. daha önce keşfettiği yerlerin neden kısıtlandığını anlayamaz ve ona ceza vermiş olursunuz.

dediğim gibi dilerseniz sık sık dışarı çıkararak başlayın eğitime. dışarda her yaptığı tuvalet sonrası onu ödüllendirin. başını okşamak, ödül maması vermek gibi.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

16 üye şu anda sitede. Ayrıca 1348 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar